e-Devlet'in güvenliği için ter dökecekler! DIGIATHON 2022 başvuruları başladı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlen yarışmada, yarışmacılar e-Devlet'e yenilikçi blokzincir çözümleri üretmek için ter dökecek.

e-Devlet'in güvenliği için ter dökecekler! DIGIATHON 2022 başvuruları başladı
e-Devlet'in güvenliği için ter dökecekler! DIGIATHON 2022 başvuruları başladı
GİRİŞ 28.09.2022 14:55 GÜNCELLEME 28.09.2022 14:55

Millî Teknoloji Hamlesi’ne dijital ve yenilikçi çözümlerle her geçen gün katkı sunulmaya devam ediliyor.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi "e-Devlet Kapısı" hizmetleri temasıyla gerçekleştirilecek olan "Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu (DIGIATHON)" için başvuruların başladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada "Bu yıl ilk kez düzenlenecek ve "e-Devlet Kapısı" hizmetleri temasıyla gerçekleştirilecek olan "Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu" için başvurular; 28 Eylül'de Digiathom'da başlıyor." denildi.

Blokzincir becerileriyle e-Devlet Kapısı hizmetlerine dijital ve yenilikçi çözümler geliştirerek Millî Teknoloji Hamlesi’ne katkıda bulunmak istiyenler Dijital Türkiye Blokzincir Hackathonu’na başvurular 14 Ekim'e kadar devam edecek.

T.C. vatandaşı ve e-Devlet kullanıcısı olması gereken yarışmacıların sisteme güncel olarak kullandıkları e-posta adresleri ile kayıt olmaları gerekiyor.

Bir takım en az iki en fazla dört yarışmacıdan oluşurken bir yarışmacı yarışma boyunca yalnızca bir takıma üye olabiliyor.

Yarışmacıların yazılım ve programlama bilgisi/geçmişine sahip olması beklenirken yarışmada kullanılacak projenin DIGIATHON'a özel kodlanmış üretilmiş olması gerekiyor.

Başvuru ve ön eleme aşamasının çevrimiçi gerçekleştirileceği yarışmanın final aşamasında yarışmacıların fiziki katılımı şartı bulunuyor.

KAYNAK: AA
Mustafa Çokyaşar Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Mustafa Çokyaşar
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
EYT'de gözler 12 Aralık'ta! Resul Kurt önemli detayı açıkladı: Bir sinyal alınmış oldu
İstanbul'da toplu taşıma trafik canavarına döndü! 2022'de ağır bilanço: 2 ölü, 275 yaralı