Google'dan ikinci el otomobil hamlesi

Google yeni hazırladığı "Benim İşletmem" aracılığıyla otomobil bayilerinin araç envanterlerini arama sonuçlarına ekledi.

Google'dan ikinci el otomobil hamlesi
Google'dan ikinci el otomobil hamlesi
GİRİŞ 31.01.2023 10:29 GÜNCELLEME 31.01.2023 10:29

Google, yakın konumdaki ikinci el otomobil ilanlarını listeleyen bir sayfa oluşturdu.
SearchLab tarafından paylaşılan bilgiye göre Google, yeni bir güncelleme test ediyor. İlk olarak ABD’de kullanıma sunulacak olan güncelleme, kullanıcıların Google Araması’ndan çıkmadan yakın civarda satışa sunulan arabaları görmesine imkan sağlayacak. Google’da işletme profiline sahip bayiler, Araç Kimlik Numarası‘na sahip bütün taşıtları bu listelemeye ekleyebilecek.

İKİNCİ EL ARABA ARAMA SEKMESİ

Bu listelerde kamyonet, karavan, motosiklet gibi araçlar bulunuyor. Yani bu güncellemeyle birlikte Google üzerinden ikinci el otomobil arattığınızda karşınıza yakındaki bayilerin satışa sunduğu otomobiller listelenecek. Seçtiğiniz otomobilin ise özellikleri ve kullanım durumları ”Satılık” kısmının altında görebileceksiniz. Bu sayede ikinci el otomobil alırken Google’ın listelediği araçlardan yararlanabilirsiniz.

İLK DENEME ABD'DE

Google, arabalar güncellemesiyle birlikte kullanıcıların diğer sitelere girmek yerine kendi arama motoru dışına çıkmasını azaltmayı hedefliyor gibi gözüküyor. Yine de teknoloji devi, bulduğunuz araba hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz için sizi satış yapan bayiinin internet sitesine yönlendirecek. Bu güncelleme ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamaya geçecek ve henüz ülkemizde kullanılabilecek mi belli değil.

Fuat Öner Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Fuat Öner
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na 'seccade' tepkisi!
İYİ Parti binasına gelen kurşunların sıkıldığı inşaat 'lazer' ile tespit edildi