Steve Jobs'un imzasının bulunduğu mektup, dudak uçuklatan fiyata satışa sunuldu!

2000 yılında Steve Jobs tarafından Apple çalışanına imzalanıp verilen 10. yıl dönümü hediyesi, rekor bir fiyata satışa çıkarıldı. Şu an hala satışta olan Steve Jobs imzalı mektubu satın almak için meraklılar siteye akın etti.

Steve Jobs'un imzasının bulunduğu mektup, dudak uçuklatan fiyata satışa sunuldu!
Steve Jobs'un imzasının bulunduğu mektup, dudak uçuklatan fiyata satışa sunuldu!
GİRİŞ 21.03.2023 09:37 GÜNCELLEME 21.03.2023 09:57

Geçtiğimiz Şubat ayında ilk nesil iPhone, açık artırmayla 65 bin dolara satılmıştı. Online gerçekleştirilen etkinlikte 10 alıcı kıyasıya bir rekabet içine girmişti ve son olarak 65 bin dolar teklif yapan kişiye satılmıştı.

İlk nesil iPhone'un rekor fiyata satılmasının üzerinden bir ay geçmesinin ardından bu sefer de Steve Jobs'un imzası rekor bir fiyata satışa çıkarıldı. Pankreas kanserinden dolayı 5 Ekim 2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs'un yıllar boyunca fazla imza atmadığı biliniyor. Bu hafta Steve Jobs tarafından 2000 yılında imzalanan ve Apple çalışanına verilen ödül paketi, günümüzde altı haneli rekor fiyata satışa çıkarıldı.

2000 yılında Steve Jobs tarafından imzalanan 10. yıl dönümü mektubu

STEVE JOBS'TAN 10. YIL DÖNÜMÜ HEDİYESİ

Açık artırmayla satılan çoğu Apple ürününden farklı olarak Steve Jobs imzalı bu ödül mektubu, nadir ürünler web sitesi "Momements in Time" üzerinden tek seferlik olmak şartıyla satışa çıkarıldı.

Steve Jobs tarafından ödülü alan eski pazarlama yöneticisi Suzanne Lindbergh, ödülü 2000 yılında şirkette geçirdiği 10. yıl için aldığını ifade etti. Paketin hemen altında Apple'ın kurucusu Steve Jobs tarafından yazılmış 10. yıl dönümünü kutlayan bir not ve bir imza bulunuyor. Bu hediye paketinden kısa bir süre sonra Apple'ın faks imzalara geçtiğinden dolayı hediye üzerindeki imzanın önemi daha da artırıyor. Bu nedenle hediye, Steve Jobs tarafından gerçek imzayla oluşturulmuş nadir bir mektup olarak değer kazanıyor.

Apple'ın pazarlama departmanında çalışan ödülün sahibi Lindrbergh, şirkette 25 yıl geçirdi ve 2013 yılında "Dünya çapında Buzz Pazarlama Direktörlüğü'ne" yükseldi. Yenilikçi bir çalışan olan Lindrbergh, Steve Jobs tarafından imzalanmış bu mektubu Moments in Time web sitesi üzerinden 95 bin dolara satışa çıkardı.

 

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İran’ın ‘kontrollü saldırı’ tiyatrosu
İsrail, İran konusunda resmen geri adım attı! Herzog'tan 'barış' duyurusu