Son gün 26 Haziran... YouTube, o özelliği kaldırıyor!

YouTube, kullanıcılar tarafından fazla ilgi görmeyen "hikayeler" özelliğini 26 Haziran'da kapatacağını duyurdu.

Son gün 26 Haziran... YouTube, o özelliği kaldırıyor!
Son gün 26 Haziran... YouTube, o özelliği kaldırıyor!
GİRİŞ 26.05.2023 12:50 GÜNCELLEME 26.05.2023 12:50
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

YouTube, Haziran ayından itibaren geçici gönderiler için bir özellik olan Hikayeler'i kaldıracağını duyurdu. Kullanıcılar 26 Haziran'dan itibaren Hikayeler yayınlayamayacak.

Hikayeler ilk olarak 2017 yılında Reels adı altında tanıtıldı ve 10.000'den fazla abonesi olan kullanıcılara sunuldu. Instagram'a benzer şekilde (o da konsepti Snapchat'ten almıştı), YouTube Hikayeleri belirli bir süre sonra kayboluyordu; içerik oluşturucular Hikayeleri kanallarını tanıtmak için güncellemeler veya sahne arkası içerikler yayınlamak için kullanabiliyordu.

YouTube, kısa süre önce metin tabanlı bir güncelleme özelliği olan topluluk Gönderilerine erişimi genişletti ve gönderilerin belirli bir süre sonra sona ermesini sağlama özelliğini ekledi. İçerik oluşturucular ayrıca anketleri, testleri, görselleri ve videoları kanallarda bir sekmede görünen Topluluk Gönderileri olarak paylaşabiliyor.

KULLANICILARI SHORTS ÖZELLİĞİNE YÖNLENDİRMEK İSTİYOR

YouTube ayrıca kısa videoların popülerliğini TikTok'un rakibi Shorts'a yönlendirmek için çalışıyor ve geleneksel uzun video içerik üreticilerini de daha kısa içerikler üretmeye ikna etmeye çalışıyor. Şubat ayında YouTube, yenilenmiş bir para kazanma planı kapsamında Shorts'tan elde edilen reklam gelirini içerik oluşturucularla paylaşmaya başladı.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • tepki 9 ay önce Şikayet Et
    o kadar sacma sey oldu var onun yerine az reklam olsun bence daha iyi zaten orda olan filmler nette var direk bakmak daha iyi ve nerde ise reklam yok
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Kassam’dan İsrail’e ‘tünel’ sürprizi: Kazdı, çıktı, vurdu!
Küresel meseleler için yerel yaklaşımlar panelinde Başkan Altay'dan önemli mesajlar