Bu da oldu... Eski Twitter logosuna sahip telefonlar binlerce dolara satılıyor!

Twitter'ın eski simgesinin hala yüklü olduğu iPhone'lar eBay üzerinden binlerce dolara satılmaya başlandı. Kullanıcılar satışa çıkardıkları telefonları için duyuruyu X (Twitter) üzerinden yaptılar.

GİRİŞ 31.07.2023 11:36 GÜNCELLEME 31.07.2023 14:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bu hafta Twitter'ın X olarak yeniden markalaşmasının ardından, eski Twitter simgesine sahip iPhone modelleri bir tür "koleksiyon parçası" olarak internette binlerce dolara satışa çıkarıldı.

Twitter bu hafta iPhone ve Android uygulamasını yeni bir X simgesi ve adıyla güncelleyerek yıllardır platforma hizmet eden ikonik kuşu kaldırdı.

Yeni isim, X'in CTO'su Elon Musk'ın platformu bir finans merkezi de dahil olmak üzere "her şey uygulaması" haline getirme çabasının öncülüğünde devam eden yeniden markalaşmanın bir parçası.

ESKİ TWİTTER UYGULAMASI YÜKLÜ TELEFONLAR SATIŞA ÇIKARILDI

Yeni uygulama adı ve simgesi bir App Store güncellemesiyle kullanıcılara sunuldu ve bu da birçok kullanıcının eski markayı korumak için Twitter uygulamasını güncellemekten tamamen vazgeçmesine neden oldu. Yarı ciddi bir şekilde, önceki Twitter uygulamasına sahip iPhone'lar şu anda eBay'de binlerce dolara satılıyor. X kullanıcıları da bu trende katıldı.

Benzer bir olay 2014 yılında bağımlılık yaptığı endişesiyle App Store ve Google Play Store'dan kaldırılan popüler oyun Flappy Bird'de de yaşanmıştı. Kaldırılmasının ardından, oyunun hala yüklü olduğu akıllı telefonlar internette satılmaya başlandı.

Uyuyamıyorlar... Elon Musk'ın yeni logosu komşuları çileden çıkardı!Uyuyamıyorlar... Elon Musk'ın yeni logosu komşuları çileden çıkardı!

SATIŞI TWİTTER ÜZERİNDEN DUYURDULAR

Bir örnekte, oyunun hala yüklü olduğu bir iPhone 5 100.000 dolara satılıyordu. eBay'deki bir listede, Twitter uygulamasının yüklü olduğu bir iPhone 11 Pro Max 25.000 dolara fiyatla satılırken, diğer listeler 800-1.000 dolar civarında satılıyor.

Rjey isimli bir twitter kullanıcısı "Orijinal Twitter Uygulaması yüklü bir iPhone 14 Pro Max'i 2200$'a satıyorum." açıklamasıyla telefonunu satışa çıkardığını belirtti.

Andrew Clare isimli kullanıcı ise "Orijinal Twitter Uygulaması yüklü bir iPhone 14 Pro'yu 4200 dolara satıyorum." diyerek satışı duyurdu.

UYGULAMADAKİ İFADELER DEĞİŞMİŞTİ

Twitter'ın kendisini X olarak yeniden adlandırma çabası hala devam ediyor. Platform, tweetleri "gönderi" ve retweetleri "repost" olarak adlandırmaya doğru geçiş yapıyor.

X.com halihazırda kullanıcıları Twitter'a yönlendiriyor, ancak platform hala orijinal Twitter alanında barındırılıyor. X çalışanları, platformu temelli olarak X.com alanına taşımak için çok çalıştıklarını söylediler.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • cikkuş 9 ay önce Şikayet Et
    Yüklü olsa ne olacak alacak kişi icloud 'u sıfırlayacak uygulama gidecek sonuçta
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Maliye'den 'demir yumruk' operasyonu: 7 milyar lira rekor ceza
Hava değişiyor! MGM'den uyarı...İşte bölge bölge sıcaklıklar