Merakla bekleniyordu: Instagram 3 yeni özelliğini duyurdu!

Instagram, kullanıcıların kaydırarak görüntüleyebileceği fotoğraflarına müzik entegre etme özelliğini içeren yeniliklerden birini duyurdu. Platform, kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla sunulan bir dizi diğer özelliği de tanıttı.

GİRİŞ 13.08.2023 12:08 GÜNCELLEME 13.08.2023 12:46
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Özelliklerini her geçen gün iyileştiren Instagram, üç farklı yenilik getirdiğini duyurdu. Bu özellik müzik, fotoğraflar ve Reels videolarına dair yenilikler oldu.

KAYDIRMALI GÖNDERİLERE MÜZİK EKLENEBİLECEK

Instagram'ın ilk yeni özelliği kaydırmalı gönderilere müzik eklenebilmesi oldu.

Carousel adı verilen bu özellik, sayesinde birden fazla fotoğraf paylaşmak istediğiniz zaman artık müzikte ekleyebileceksiniz.

ORTAK GÖNDERİLERDEKİ KİŞİ SAYISI DÖRDE ÇIKARILDI

Instagram'ın duyurduğu bir diğer önemli gelişme ise Reels ve gönderilerinizi ortak paylaşmak isterseniz 3 kullanıcıya kadar paylaşım yapabileceksiniz.

Kendinizle beraber toplam 4 kullanıcı ortak gönderi paylaşabilecek.

"SEN DE EKLE" ÖZELLİĞİ YENİLENDİ

Instagram'ın sevilen "Sen de ekle" stickerıyla içerik üreticileri, takipçilerinden gelen Reels videolarını gönderilerinde öne çıkarabilecek. Diğer kullanıcılar da bu videoları görecek.

Plarform, 10 adete kadar videonun içerik üretcileri tarafından sticker'a eklenebileceğini duyurdu ve seçilen videoların sahiplerine de bildirim gidecek.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 3
 • Evlad-ı fatihan 9 ay önce Şikayet Et
  milleti hipnoz edevek daha neler cikacak
  Cevapla
 • Köstebek 9 ay önce Şikayet Et
  Desene daha çok başımız şişecek.olur olmaz herşeye müzik. yozlaşmada sınır yok. arkaplanda çalan saçma müzikleri de kaldırabilsek ya.
  Cevapla
 • melih 9 ay önce Şikayet Et
  he he çok merak ediliyordu
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tarihe damga vuran Türk devletleri! Yaşadığınız şehre göre geldiğiniz Türk boyu hangisi?
Gazze'de İsrail askerlerinin esir alındığı görüntüde dikkat çeken detay: Terlikle başardı