X'e yeni özellik: Artık görüntülü sohbetler yapabileceksiniz!

X sesli ve görüntülü aramaları resmi olarak kullanıma sunmaya başladı. Elon Musk'ın X'i 'her şey' uygulamasına dönüştürmekte kararlı olduğu belirtildi.

X'e yeni özellik: Artık görüntülü sohbetler yapabileceksiniz!
X'e yeni özellik: Artık görüntülü sohbetler yapabileceksiniz!
GİRİŞ 26.10.2023 10:47 GÜNCELLEME 26.10.2023 10:47

Daha önce Twitter olarak bilinen platform X, sesli ve görüntülü aramaları kullanıma sunuyor. The Verge'deki bazı kullanıcılar da dahil olmak üzere platformdaki bazı kullanıcılar, uygulamayı açtıklarında bir bildirim aldılar: "Sesli ve görüntülü aramalar burada!"

Ayrıca uygulamanın ayarlarında yeni bir "Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir" seçeneği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde "özelliği açabilir ve ardından kiminle görüntülü konuşmak istediğinizi seçebilirsiniz."

Yalnızca adres defterinizdeki kişilerden, takip ettiğiniz kişilerden, doğrulanmış kullanıcılardan veya her üçünden gelen sesli ve görüntülü aramalara izin verme seçenekleri içerir.

Daha sonra başka bir kullanıcıyla DM açarak, ekranın sağ üst köşesindeki telefon simgesini seçerek ve sesli ya da görüntülü aramayı seçerek arama yapabilirsiniz.

ELON MUSK X'İ 'HER ŞEY' UYGULAMASINA DÖNÜŞTÜRMEKTE KARARLI

 X'in sahibi Elon Musk, platformu "her şey uygulaması" haline getirme hedeflerinin bir parçası olarak platforma sesli ve görüntülü aramalar ekleyeceğini uzun zamandır ima ediyordu. Musk kısa süre önce bu özelliğin iOS, Android, Mac ve PC'de "telefon numarası gerekmeden" kullanılabileceğini söyledi.

X'in sesli ve görüntülü aramaları ne kadar yaygınlaştırdığı ya da Premium olmayan kullanıcıların bunu kullanıp kullanamayacağı hala net değil.

Geçtiğimiz ay, hashtag mucidi ve açık kaynak savunucusu Chris Messina, X'in kodunun kullanıcıların X'i kullanmak için Premium aboneliğine kaydolmaları gerektiğini öne sürdüğünü tespit etti. 

Musk ayrıca tüm kullanıcılardan platforma erişim için yıllık bir ücret talep etmekten bahsetti ve şimdiden Yeni Zelanda ve Filipinler'deki kullanıcılara yıllık 1 dolar ödemeye başladı.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cenazede Hz. Ömer ve Hz. Fatıma ile ilgili skandal sözler! İran neyin peşinde?
Tuttuğu takımı küme düşen Bahçeli’den Süper Lig için flaş çağrı!