Hatay’daki depremzede gençler Game+ ile oyun kodluyor

Turkcell’in Gönül Bağı Projeleri kapsamında 30 Eylül’de Hatay’da başlatılan 112 saatlik kodlama eğitiminde beşinci hafta tamamlandı.

Hatay’daki depremzede gençler Game+ ile oyun kodluyor
Hatay’daki depremzede gençler Game+ ile oyun kodluyor
GİRİŞ 02.11.2023 16:08 GÜNCELLEME 02.11.2023 16:08

Bulut tabanlı oyun platformu GAME+ markasının Turkcell Akademi organizasyonuyla düzenlediği ve iki farklı okulda devam eden eğitimler, 12 Kasım’da sona erecek.

Turkcell’in afet bölgesinin yeniden kalkınmasına destek sağlamak amacıyla başlattığı Gönül Bağı Projeleri, GAME+ markasının katkılarıyla devam ediyor.

Turkcell Akademi organizasyonuyla Hatay’ın Samandağ ilçesindeki Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi’nde ve Defne ilçesindeki Muhtar Ahmet Yiğitoğlu Ortaokulu’nda süren eğitimler, beşinci haftayı geride bıraktı. 12 Kasım’da tamamlanacak kodlama eğitimlerinin ilk mezunları için geri sayım başladı.

7 HAFTA SONU, TOPLAM 112 SAAT DERS

TÜBİSAD’ın (Bilişim Sanayicileri Derneği) kurduğu Teknolojik Eğitim Sınıfları’nda gerçekleşen eğitimler, Gamelab İstanbul’un yazılım geliştirme, kodlama ve animasyon konularında uzman eğitmenleri tarafından veriliyor.

Lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik eğitimlerde, bir bilgisayar oyununun kodunun nasıl yazıldığı öğretilirken gençlere temel yazılım teknikleri aktarılıyor. Öğrenciler, Muhtar Ahmet Yiğitoğlu Ortaokulu’ndaki eğitimde C++ yazılım dilinde 2 boyutlu bir oyun, Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi’ndeki eğitimde ise C++ yazılım dilinde 3 boyutlu bir oyun programlıyor.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
DEM Vekili’nden CHP’ye zehir zemberek sözler! “Size kaybettireceğiz”
Mozambik'te Alman ve Afrikalı Türkçe sohbet etti