Türk teknolojisinden Katar’a çıkarma

Medeniyet Teknopark bünyesinde bulunan 5 farklı sektörden 25 firma temsilcisinin katılımıyla oluşan teknoloji heyeti, Katar’ın başkenti Doha’ya bir ticari gezi düzenledi

Türk teknolojisinden Katar’a çıkarma
Türk teknolojisinden Katar’a çıkarma
GİRİŞ 27.11.2023 12:24 GÜNCELLEME 27.11.2023 12:24

Medeniyet Teknopark’ın 11 firma temsilcisi ile birlikte 19-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirdiği 5 günlük Katar ticari heyet gezisine 25 kişi katıldı. Türkiye Cumhuriyeti temsilciliklerine düzenlenen ziyaretlerin yanı sıra Katar’ın önemli merkezlerini de yakından incelemesine imkan sağlanan gezide Türk firmalarını küresel pazarda daha da güçlendirmek amacıyla önemli adımlar atıldı. Bu süreçte 7 farklı kuruluş ziyaret edildi ve 15 adet stratejik B2B görüşmesi gerçekleştirildi. Ayrıca, 4 adet networking toplantısı düzenlendi. Gezide, Katar kültürüne ilişkin sosyal etkinliklere de yer verildi.

Gezi, Türkiye Cumhuriyeti Doha Büyükelçiliği’nin ziyareti ve Doha şehir turu ile başladı. İlk gün, girişimcilere Katar’ın tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtıldı.

İKİLİ İŞBİRLİĞİ YOLUNDA STRATEJİK ADIMLAR

Gezinin ikinci ayağında, Teknopark temsilcileri Qatar Free Zones ve Qatar Financial Centre’ı ziyaret ederek, Katarlı iş dünyasıyla güçlü bir işbirliği için adımlar attı. Rowad Entrepreneurship Conference 2023’e katılan Teknopark heyeti, yüksek etkileşimli B2B görüşmeleri ve start-up buluşmaları gerçekleştirerek hem Türkiye hem de Katar iş dünyasında birçok kapıyı aralamış oldu.

Gezisinin son gününde Medeniyet Teknopark girişimcileri sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak Katar’ı daha yakından tanıma fırsatı buldu. B2B görüşmeleri için zaman ayrılan günde Katar-Türkiye arasında dostluk ve ticarete dayalı ilişkilerin pekiştirilmesi adına önemli kazanımlar elde edildi. Bu etkileşimli gün, sadece işbirliğini değil, aynı zamanda dostluk bağlarını da güçlendirmek adına önemli bir fırsat sundu.

“HEDEFİMİZ TÜRK TEKNOLOJİ FİRMALARINI KÜRESEL ARENADA DAHA REKABETÇİ HALE GETİRMEK”

Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan Tak, "KOSGEB destekli bu önemli etkinlikle, Türk teknoloji firmalarını küresel arenada daha rekabetçi hale getirmeyi hedefledik. Katar’da gerçekleştirdiğimiz bu yoğun iş gezisiyle, inovasyon ve işbirliği konusundaki liderliğimizi bir adım daha ileri taşıdık. Türk ve Katar iş dünyası arasında daha güçlü ilişkileri kurma çabamız, Türkiye Cumhuriyeti ve Katar arasındaki stratejik ortaklığa önemli bir katkı sağlamaktadır" dedi.

Beş gün boyunca gerçekleşen etkinlikler, Medeniyet Teknopark’ın öncü firmalarının küresel çapta ağ kurmasına imkan sağladı.

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Murat Kurum'un CHP'ye 'yapay zeka' göndermesi büyük beğeni topladı
Ne dediyse yaptı! Erdoğan'ın 13 yıl önceki sözleri gündem oldu