Twitter'dan 'X' rekabeti artıracak özellik! Standart kullanıcılar da kullanabilecek

Platformdan gelen bilgilere göre Twitter (X), sesli ve görüntülü arama özelliğini standart kullanıcıların da hizmetine açacak. Kullanıcılar, tanımadıkları kişilerden çağrı almaması için özel kontrol seçenekleri de bulunuyor.

GİRİŞ 24.02.2024 18:36 GÜNCELLEME 25.02.2024 11:08
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Süper uygulama (Super App) olma yolunda ilerleyen Twitter (X), sadece premium üyelik satın alan kullanıcılarına sunduğu bazı özellikleri herkese açacak. Açıklanan bilgilere göre Twitter (X), sesli ve görüntülü arama özelliğini standart kullanıcılara da sunacak.

TWITTER (X), SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ ARAMA ÖZELLİĞİNİ HERKESE AÇIYOR

X Premium (eski adıyla Twitter Blue), gönderileri düzenleme, daha uzun videolar yükleme ve metin biçimlendirme gibi kullanıcılara daha fazla özellik sunan ücretli bir abonelik sistemi olarak tanımlanıyor. Bununla birlikte premium üyelik satın alan kullanıcılar, gönderileriyle daha fazla erişime sahip oluyor ve daha az reklam görüyor.

X, geçtiğimiz yıl tıpkı FaceTime ve WhatsApp gibi uygulamalar gibi kullanıcıların sesli ve görüntülü arama yapmasına ve almasına olanak tanıyan yeni bir özelliği tanıttı. Bir süredir sadece premium abonelerle sınırlı olan bu özellik, daha fazla kullanıcının kullanımına sunuluyor.

X mühendisi Enrique Barragan tarafından paylaşılan bilgilere göre, X Premium’a abone olmayanlara yavaş yavaş sesli ve görüntülü görüşme özelliğini sunmaya başladı. Bu özellik doğrudan mesaj kutusunda yer alıyor ve WhatsApp ve Instagram gibi aramaları destekleyen diğer uygulamalarla benzer şekilde çalışıyor.

Bu özellik, bazı kullanıcıların tanımadıkları kişilerden çağrı alma fikrinden pek memnun görünmemesi nedeniyle duyurulduğunda tartışmaya neden oldu. Neyse ki kullanıcılar kendilerini kimin arayabileceğini kontrol edebiliyor, hatta arama özelliğini kapatabiliyor.

Uygulama üzerinden sesli ve görüntülü arama ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

X uygulamasını açın
Üstte yer alan profil resminize tıklayın
Ayarlar ve gizlilik sekmesine tıklayın
Gizlilik ve güvenlik menüsünü seçin
Doğrudan mesajlar seçeneğine girin
Sesli ve görüntülü arama tercihlerinizi değiştirebilirsiniz

Adres defterinizdeki kişilerden, takip ettiğiniz hesaplardan veya yalnızca doğrulanmış kullanıcılardan çağrı almayı seçebilirsiniz. X’teki aramaları tamamen kapatmak istiyorsanız, “Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir” seçeneğini kapatmanız yeterlidir. Bunu yaptığınızda kimsenin sizi X uygulaması üzerinden arayamayacağını belirtelim.

KAYNAK: SHIFTDELETE

 

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • Boşver 3 ay önce Şikayet Et
    Beni ilgilendiren bir şey değil... ))))
    Cevapla
DİĞER HABERLER
FETÖ'ye 'Kıskaç-18' operasyonu: Çok sayıda şüpheli yakalandı!
Tüm dünya ayaklandı! Bir ülkeden daha flaş İsrail adımı