'Gördüğünüz şeyler UFO değil ama...' diyerek açıkladılar!

Gözlemlenen bütün UFO olaylarını inceleyen Anomali Çözümleme Ofisi (AARO), görülen şeylerin UFO olmadığını ancak hükümetlerin üzerinde çalıştıkları gizli silahların olabileceğini belirtti.

'Gördüğünüz şeyler UFO değil ama...' diyerek açıkladılar!
'Gördüğünüz şeyler UFO değil ama...' diyerek açıkladılar!
GİRİŞ 09.03.2024 13:11 GÜNCELLEME 09.03.2024 13:12

Pentagon'un 2022 yılında bilinmeyen cisimlerle ilgili raporları araştırmak ve kaydetmek üzere kurduğu Tüm Alanlardaki Anomali Çözümleme Ofisi (AARO), 1945 yılına kadar uzanan hükümet soruşturmalarını inceledi ancak ABD'nin uzaylı cisimlere ya da teknolojiye sahip olduğuna dair herhangi bir kanıt bulunmadığını tespit etti.

"ONLAR UFO DEĞİL, GİZLİ SİLAH"

AARO raporunda, UFO'ları "gören" pek çok kişinin bilmeden gizli teknolojinin test edildiğini veya kullanıldığını gördüğünü söyledi.

Örneğin 1947 yılında New Mexico'nun Roswell kasabası yakınlarına düşen bir uzaylı uzay aracı iddiaları, Sovyet nükleer bomba denemelerini tespit etmek amacıyla yüksek irtifa balonlarında uçurulan mikrofonların kullanıldığı gizli bir program olan Mogul Projesi ile tutarlıydı.

AARO şunları söyledi: "Tüm sınıflandırma seviyelerindeki tüm araştırma çabaları, çoğu gözlemin sıradan nesneler ve fenomenler olduğu ve yanlış tanımlamanın sonucu olduğu sonucuna varmıştır."

AARO, UFO raporlarının çoğunun hala çözülemediğini, ancak daha fazla veri ile bunların çoğunun "sıradan nesneler veya fenomenler olarak tanımlanabileceğini ve çözülebileceğini" söyledi.

GÖZLEMLER HAKKINDA DAHA FAZLA VERİ TOPLANACAK

AARO ayrıca "gözlemler" hakkında daha fazla veri toplamak için taşınabilir UFO tespit kitleri planlarını da açıkladı.

Müdür Vekili Timothy Phillips, şu anda Teksas'ta test edilmekte olan yeni kitlerin koruyucu bir çantanın içine sığan bir dizi sensöre sahip olacağını söyledi.

CNN'e verdiği demeçte Phillips, "Eğer bir ulusal güvenlik alanımız varsa ve kısıtlı hava sahası içinde ya da deniz menzili içinde ya da uzay gemilerimizden birinin yakınında olan nesneler rapor ediliyorsa, bunun ne olduğunu anlamamız gerekir.

İşte bu nedenle raporlara tepki olarak konuşlandırabileceğimiz sensör kabiliyeti geliştiriyoruz."  dedi.

Sistem Gremlin olarak adlandırılıyor ve Pentagon'un UFO'lar için kullandığı terim olan tanımlanamayan anormal fenomenler (UAP) ile ilgili çok sayıda raporun bulunduğu bir bölgeye konuşlandırılabilir.

KAYNAK: HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Ankara'da sağanak ve dolu yağışı etkili oldu
BAE'den Türkiye planı! Al Mazroui: 'Liderlerimiz anlaştı'