Turkcell, yeni hedeflerini açıkladı!

Turkcell Genel Müdürü Ali Taha Koç, Turkcell'in 30'uncu yılını kutlayarak, "Ülkemizin küresel arenadaki gücünü artıracak ve toplum için daha faydalı bir dijital gelecek ortaya koyacak yatırımlarımızı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Turkcell, yeni hedeflerini açıkladı!
Turkcell, yeni hedeflerini açıkladı!
GİRİŞ 18.04.2024 16:12 GÜNCELLEME 18.04.2024 21:36
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bu sene 30'uncu yılını kutlayan Turkcell, yeni hedeflerini açıkladı.

Turkcell, 30'uncu yaşını yıl boyu sürprizlerle kutlayarak, müşterilerine pek çok avantaj sağlayacak.

Abonelerin paketindeki GB ve dakikalar ikiye katlanırken, gençlere yönelik sinema ve yemek gibi birçok kampanya yıl boyu devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Turkcell Genel Müdürü Koç, "Türkiye Yüzyılını Dijitalin Yüzyılı" yapma vizyonuyla çalıştıklarını aktardı. Turkcell'n 30 yıllık tarihinin Türkiye'nin dijital teknoloji tarihi olduğunun altını çizen Koç, Türkiye'yi bireysel ve kurumsal anlamda dijitalleştirmek için çok çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Şirketin gelecek stratejisinin ana ekseninde yenilikçi teknolojiler olduğunu belirten Koç, "Nasıl ki 30 yıl önce 'İnsan İçin Teknoloji' vizyonuyla ülkemizde yeni bir çağ başlattıysak ve döneminin ötesinde bir strateji ortaya koyduysak 30'uncu yılımızda da yine bugünün ötesinde bir vizyonla, yeni bir stratejiyle ülkemizin toplumsal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlayacağız. Uçtan uca teknoloji sağlayıcısı pozisyonumuzu daha da büyüteceğiz." ifadelerini kullandı.

Sadece sesli iletişim ve SMS ile başlayan Turkcell'in hikayesinin, MMS, WAP, GPRS, EDGE, 3G ve 4.5G teknolojileri ile adım adım ilerlediğinin altını çizen Koç, bu ilerlemeye cep telefonlarının donanım kabiliyetlerinin sürekli artması ve ekran teknolojilerindeki gelişmelerin de eşlik ettiğini vurguladı.

Ekosistemlerinde çok değerli şirketler barındırdıklarından söz eden Koç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Paycell, TV+, BiP, fizy, lifebox, GAME+, Turkcell Global Bilgi, Turkcell Superonline, veri merkezlerimiz, enerji santrallerimiz ve daha pek çok şirketimizle kişilere ve endüstrilere yenilikçi çözümler sunuyoruz. Milyonlarca insan gibi yüzbinlerce şirket de Turkcell'in güçlü altyapısı ve teknolojisiyle çalışıyor. Türkiye'nin dijital yolculuğunda iz bırakan tarihimize baktığımızda gururla görüyoruz ki, teknolojinin olduğu her yerde Turkcell var, her şey Turkcell'le çalışıyor, Turkcell herkesle çalışıyor. Sim kartı olsun ya da olmasın herkes Turkcell'li olacak, herkesin yolu bir şekilde Turkcell'den geçecek demiştik. Bugün görüyoruz ki hizmet verdiğimiz kişi ve kurumlar sadece Turkcell sim kartına sahip olanlar değil. Şehir hastaneleri, havalimanları gibi kritik alanlarda altyapımızdan faydalananlar da otonom sistemlere sağladığımız dijital teknolojilerimizi kullananlar da bizim için Turkcell'li."

Turkcell Grup bünyesinde toplam 56 milyonu aşkın abonesi (bireysel, kurumsal, bağlı cihazlar) olmasına rağmen 84 milyonun tamamının hayatına dokunduklarını bildiren Koç, 600 bin kurum ve kuruluşun teknoloji altyapısının, dijital dönüşüm operasyonlarının ve siber güvenliklerinin Turkcell tarafından sağlandığı bilgisini verdi.

Koç, sözlerine şunları ekledi:

"Tüm bunları yaparken dijital operatör yetkinliğimize entegre bir biçimde, üretken yapay zeka teknolojilerini kullanıyor, uydu teknolojilerini test ediyor, kuantum teknolojileri üzerinde çalışıyoruz. Türkiye'nin lider teknoloji ve sistem entegratörü pozisyonumuzu koruyacak, uçtan uca teknoloji sağlamaya devam edeceğiz. Bütüncül bir bakışla ele aldığımız AR-GE çalışmalarımız, dijital iş servislerimiz, enerji ve bulut bilişim operasyonlarımız, veri merkezi ve siber güvenlik faaliyetlerimiz 30’'uncu yılımızın stratejik odak alanları. 30 yıllık tarihimiz boyunca insanımızın ihtiyaçlarında, eğitimden spora, kültür-sanattan sürdürülebilirliğe, her yaş grubundan ve toplumun her kesiminden milyonlarca vatandaşımızın yanında olduk. Üretime dahil olan kadınları, geleceğin parlayan yıldızı gençleri ve başarılarıyla göğsümüzü kabartan sporcuları unutmadık. Ülkemizin küresel arenadaki gücünü artıracak ve toplum için daha faydalı bir dijital gelecek ortaya koyacak yatırımlarımızı sürdüreceğiz."

 

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 10
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Hazırlanın Yeni zamlar kapıda
  Cevapla
 • Kemal 1 ay önce Şikayet Et
  Fiyatta da zirvedesiniz.. Şu fiyatları biraz düşürseniz de yerli ve mili olduğunuzu hissetsek biraz..
  Cevapla
 • Haluk 1 ay önce Şikayet Et
  Mesela çekim kalitesi konusunda kendini geliştirebilirsin hem de şehir içinde çekmeyen yerler var...
  Cevapla
 • AY YILDIZ 1 ay önce Şikayet Et
  Beş senedir İstanbul Küçükyalıda 4.5g kullanılmıyor. Turkcell 5 senedir yatırım yapmayı planlamıyor cevabı veriyor. BTK sadece ilgisizce izlemekte Felaket olsa cevabı yok
  Cevapla
 • Özgür Filistin 1 ay önce Şikayet Et
  26 yıl oldu müşterinizdim fakat son 2 yıldır o kadar müşteri memnuniyetini ve geri bildirimini arka plana atan müşteri temsilcileriyle çalışıyorsunuz ki bir an önce tahattütüm bitse de değişiklik yapsam diye sabırsızlıkla bekledim. Bence 26 yıldır memnun olan müşterim veya müşterilerimiz ne oldu da bizden ayrılıyor diye düşünün yoksa hedeflerinden sapanlardan olacaksınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Reisi'nin helikopterinde karanlık kaza - Gazete manşetleri
RAMS Park'ta ortalık böyle karıştı! Mert Hakan...