WhatsApp'a ağır suçlama! Şoke eden Gazze iddiası

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp, İşgalci İsrail'in Gazze saldırılarına destek olmakla suçlanıyor.

WhatsApp'a ağır suçlama! Şoke eden Gazze iddiası
WhatsApp'a ağır suçlama! Şoke eden Gazze iddiası
GİRİŞ 23.04.2024 17:24 GÜNCELLEME 23.04.2024 17:25
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

İşgalci İsrail, Gazze'de katliamlarına devam ediyor. Zuckerberg'ün sahibi olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp'ın İsrail ordusuna Filistinliler hakkında bilgi sızdırdığı iddia edildi.

İddialara göre, İsrail ordusunun, WhatsApp bağlantılarını takip ederek hava saldırılarıyla hedef aldığı belirtiliyor.Londra merkezli Middle East Monitor, İsrail'in yapay zeka hedefleme sistemi aracılığıyla Gazze'deki Filistinlileri öldürmesine, Meta'nın WhatsApp mesajlaşma platformunun yardımcı olduğunu yazdı.

WHATSAPP'TAN AÇIKLAMA GELDİ

WhatsApp'ın arka kapısı yok. Hiçbir hükümete toplu bilgi sağlamıyoruz. Meta, 10 yılı aşkın bir süredir tutarlı şeffaflık raporları sunuyor. Bu raporlar, WhatsApp bilgilerinin istendiği sınırlı durumları da içeriyor.

İlkelerimiz katıdır; kolluk kuvvetlerinin taleplerini yürürlükteki yasalara göre ve insan hakları da dahil olmak üzere uluslararası kabul görmüş standartlarla tutarlı bir şekilde inceliyor, doğruluyor ve yanıtlıyoruz.

Elimizdeki sınırlı bilgileri korumak için çok çalışıyoruz. İnsanların bilgilerini korumak için daha fazla özellik geliştirmeye de devam ediyoruz.

7 EKİM'DEN SONRA GAZZE İŞGALİ

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670'i kadın olmak üzere 34 bin 183 Filistinli öldürüldü, 77 bin 143 kişi yaralandı.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 78
 • Bu kadar 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu tamamen Söz konusu uygulamaya operasyon. Çünkü adamın dediği gibi kişisel bilgileri en iyi koruyan uygulama ve bu da hükğmetlerin işine gelmiyor. İnsanların hassas olduğu Gazze konusunu operasyonlara alet etmemek lazım. yoksa boykot anlamını yitirir.
  Cevapla
 • Okur 4 hafta önce Şikayet Et
  Günaydın... tersini düşünmek abes zaten. kullanım onaylarınıza bakın.
  Cevapla
 • tarık 4 hafta önce Şikayet Et
  bip uygulaması sözde Türk dediler ama
  Cevapla
 • Şekerdagı 4 hafta önce Şikayet Et
  Adamın soyadına bak ne olduğunun kanıtıdır
  Cevapla
 • cahit 4 hafta önce Şikayet Et
  Çok çok emin olabilirsiniz kos koca Abd yi kucakların da tutuyorlarsa ABD li Firmalar onlar için oyuncaktır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Otomobil devlerine TOGG darbesi! Satışlarda solladı...
Meclis'i harekete geçiren tehdit! Avrupa başıboş köpek sorununu nasıl çözdü?