iPhone kullanıcılarına 'eyvah' dedirten hata düzeltildi!

Apple, son güncellemenin ardından silinen eski resimlerin geri gelmesine neden olan hatayı düzeltmek için 17.5.1 sürümlü güncellemeyi yayınladı.

iPhone kullanıcılarına 'eyvah' dedirten hata düzeltildi!
iPhone kullanıcılarına 'eyvah' dedirten hata düzeltildi!
GİRİŞ 21.05.2024 09:48 GÜNCELLEME 21.05.2024 09:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Apple akşam saatlerimnde geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan iOS 17 ve iPadOS 17 işletim sistemi güncellemelerine yeni bir halka daha ekledi ve iOS 17.5.1 ve iPadOS 17.5.1'i yayınladı. 17.5.1 güncellemeleri, iOS 17.5 ve iPadOS 17.5'in piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra geldi.

iOS 17.5.1 ve iPadOS 17.5.1, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidilerek uygun iPhone ve iPad'lere kablosuz olarak indirilebilir.

GÜNCELLEME HANGİ HATALARA ODAKLANIYOR?

Apple'ın sürüm notlarına göre, güncellemeler, görüntülerin silindikten sonra bile fotoğrafların yeniden görünmesine neden olabilecek büyük bir sorunu ortadan kaldırıyor.

iOS 17.5 güncellemesini yükledikten sonra eski, silinmiş fotoğraflarının yeniden ortaya çıktığını gören iPhone ve iPad kullanıcılarından çok sayıda şikayet geldi. 2010'a kadar geriye dönük olarak silinen fotoğrafların tekrar ortaya çıkması, kafa karışıklığına ve neler olup bittiğine dair endişeye yol açtı. Apple'ın  verdiği bilgiye göre bu hata bir veritabanı bozulması sorunu sonucu oluşurken iOS 17.5.1 güncellemesi bu sorunu çözecek.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 2
  • Bilal 1 ay önce Şikayet Et
    2010 yılından beri silinen fotoğraflar 4 yıl sonra iPhone da beliriyor. Bu hatadan öte birşey. Hiçbir fotoğrafın silinmediğinin kanıtı. Hatta bir kullanıcı, başkasına sattığı iPad te bile tamamen format atılmış, iCloud dan silinmiş ve hatta yeni kullanıcı kendi apple id si ile giriş yaptığı halde bir önceki kullanıcının fotoğraflarının tekrar göründüğünü raporlamış. Bu ne demek arkadaş ?
    Cevapla
  • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
    samsunga geçtim çok mutluyum,iPhone şişirilmiş bir balon
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Yılın en düşük ayı oldu! İşte en fazla satışa çıkarılan ikinci el otomobiller...
İzmir için büyük tehlike! Olası depremde deniz kentin içine girecek