Tuzlu su benzine alternatif olabilir mi?

Tuzlu suyun yanmasının mümkün olmadığını düşünen bilim adamları, John Kanzius'un, icat ettiği bir radyo dalgası üreteciyle tuzlu suyu yaktığını açıkladığında onun bir aldatmaca olduğunu sandı. Ancak hiç de öyle değildi.

Tuzlu su benzine alternatif olabilir mi?
Tuzlu su benzine alternatif olabilir mi?
GİRİŞ 04.10.2009 03:42 GÜNCELLEME 04.10.2009 03:42
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Yakılan tuzlu suyla Stirling motoruna güç sağladıklarını söyleyen Kanzius, sistemin otomobillere güç sağlaması veya verimli bir yakıt olarak kullanılıp kullanılamayacağının araştırma sonuçlarına bağlı olduğunu söylüyor.

Tuzlu sudan alternatif yakıt üreten ve eski bir radyo yayın mühendisi olan 63 yaşındaki John Kanzius, inanılmaz bir şey buldu. Doğru koşullar altında tuzlu suyu yüksek sıcaklıkta yakmayı başardı.

YAKALANDIĞI LÖSEMİ HASTALIĞINA ÇARE ARARKEN KEŞFETTİ

Kanzius'un sürpriz bir ilhama uzanan yolculuğu, 2003 yılında teşhis edilen lösemiyle başladı. Kemoterapiyle yüzleşen Kanzius, kanser hücrelerini öldürmek için daha bir alternatif bulmaya karar verdi. Radyo dalgası üreteciyle- RFG (radyo dalgaları üreten ve onları yoğunlaştırılmış bölgeye odaklanan makine) gündeme geldi. Vücuduna enjekte ettiği bazı sıvı metallere radyo frekansları yollayan bu cihaz kanserli hücreleri sağlıklı hücrelere zarar vermeden yok etti. Bu cihaz tuzlu su üzerine yoğunlaştırıldığında suyu parçalayarak ortaya normalden çok daha fazla enerji açığa çıkaran bir yanma reaksiyonu meydana getirdi.

İlk testi boyunca, Kanzius şaşırtıcı bir yan etkinin farkına vardı. John Kanzius sınama amacıyla kanaldan aldığı tuzlu suyu deney tübünün içine koydu ve bir tutam kağıt havluyla tüpün ağzını tıkadı ve cihazın içine yerleştirdi. Cihazı çalıştırdığında hiç tahmin etmediği bir şey oldu ve tuzlu su dolu deney tüpünü tıkayan kağıt parçası alev aldı. Kanzius aynı deneyi tüpün ağzına kağıt havlu koymadan denedi ve aynı sonucu aldı --deney tüpünün içindeki tuzlu su yanıyordu. Test tüpü alev aldı ve RFG cihazı açıkken yanık kaldı.


Penn Eyalem Üniversitesi'nden kimyacılar, cihazı aldılar, kendi deneylerini yaptılar ve bunun gerçekten doğru olduğunu buldular. RFG tuzlu suyu tutuşturdu ve yaktı. Alevlerin sıcaklığı 1648 dereceye ulaşıyor.

TUZLU SU NASIL YANABİLİYOR?

Suyun yanması hidrojenle oluyor. Normal durumda, tuzlu su, öyle görünmesine karşın kendiliğinden yanmaz. Radyo dalgaları aslında tuzlu suyu oluşturan bileşenler arasındaki bağları zayıflatıyor-Sodyum Klorür,Hidrojen ve Oksijen- serbest kalan hidrojen, bir kez ateşlendiğinde, radyo dalgalarına maruz kaldıkça açığa çıkmayı sürdürerek yanmasını devam ettiriyor.

KAYNAK: ZAMAN
YORUMLAR 7
 • Mete Duraner 14 yıl önce Şikayet Et
  tüm deniz yansa bile boş; verimsiz ise. Daima can sıkan termodinamik yasalarını aşmaları gerekiyor.Nasıl yani:Eğer suyu yakmak için bu aletde farzedelim 100w enerji harcıyorsanız 100w tan daha fazla enerjiyi suyun yanmasından elde etmelisiniz ki(ısı veya hareket olarak) bu olayla başka bir iş yaptırabilesiniz.Eğer bırakın fazlayı, harcananın aynısını elde etseniz bile sadece suyu yakar durursunuz başka bişey olmaz...
  Cevapla
 • ahmet asan 14 yıl önce Şikayet Et
  adamlar biliyor. Türkiye petrol denizinin üstünde diyorlardı, haklıymışlar... karadeniz, akdeniz, ege, marmara :)
  Cevapla
 • ahmet asan 14 yıl önce Şikayet Et
  onlar ve biz. yabancılar Allahın ilim hazinesinden buluşlar yapıyor, biz de bu bunların Kur'an daki yerini buluyoruz. Bu boyla üniversitemiz, profumuz ve işadamımız var. Hadi bakalım işbaşına...
  Cevapla
 • Erkan TOSUN 14 yıl önce Şikayet Et
  denizin yanması?. Denizler, tutuşturulduğu zaman. (Tekvir Suresi, 6) Kıyamet alametidir. son yaklaştı...
  Cevapla
 • Adem AKYÜZ 14 yıl önce Şikayet Et
  Bu buluş aynı zamanda RFG dalgalarının zararlarınıda kanıtlamaktadır.. Su Hidrojen ve Oksijenden oluşmaktadır.Sodyum klorürü ilave ederseniz tuz olur.Hidrojeni ayrıştırıp RFG dalgaları verirseniz yanar! Yani RFG dalgaları ortamdaki oksijeni yok etmektedir.Oksijen olmayınca yaşam olmaz.Etrafımızda bulunan çok sayıdaki elektronik eşya,TV,PC,Mikrodalga fırın ve özellikle CEP TLF.ları etrafa çokça RFG sinyali dağıtmaktadır.Yani ortamdaki Oksijen,hidrojen dengesini bozmaktadır.Bu durum insanlarda çeşitli hastalıklar meydana getiriri Bu deney aynı zamanda bunun kanıtıtıdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İran polisinden yeni cumhurbaşkanına başörtüsü uyarısı
Sıcaklıkta ani düşüş! Sarı kodlu uyarı...Şiddetli geliyor