Bir fikrim var'da büyük ödül Çelebi'nin

Binlercesi arasından finale kalan 10 proje yarıştı ve kazanan ‘Çelebi’ oldu. İşte NTV'nin dikkat çeken yarışma programı 'Bir Fikrim Var'da kazanan proje

GİRİŞ 30.05.2011 03:04 GÜNCELLEME 30.05.2011 03:04
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Binlercesi arasından seçilen 80 proje 13 hafta boyunca NTV’de yarıştı, 21 projenin yarıştığı yarı finalden 10 tanesi finale yükseldi ve kazanan dün gece belli oldu.

'Bir fikrim var' diyen Hikmet Koşar, küçük güçlerle büyük yükleri taşımayı ve aynı zamanda enerji tasarrufu sağlamayı hedeflediği ‘Çelebi’ projesiyle büyük ödülün sahibi oldu.

'Fikri bulan şirketi kuracak' sloganıyla yola çıkılan yarışmada kazanan, jüri üyelerinin puanları (yüzde 60’ı) ve seyircielrin gönderdiği kısa mesajlarla (yüzde 40’ı) belli oldu.

13 hafta boyunca programda jüri üyeliği yapan Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Koton Mağazacılık Eşbaşkanı Gülden Yılmaz ve Uludağ İçecek Grubu’ndan Ömer Kızıl’a, Burcu Esmersoy ve Celal Pir’in sunduğu final programında Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Vadafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray eklendi.

Jüri üyelerinin puanlarıyla;
Hikmet Koşar / Çelebi – 54 puan
Şahin Bekişoğlu / Sugücü pompası - 54
Kemal Kart / Sera gazı filtreleme - 49
Gökhan Yücel / Dokunarak matematik - 48
Birol Karaca / Rekat sayar seccade - 47
Reşan Arlıer / Engellilere hayat - 46
Metin Pehlivanoğlu / Last drop - 46
Gürkan Akarsu / Isıtmalı koltuk - 41
Fahri Benzetiroğlu / Devre kesici priz - 35
Abdullah İnceoğlu / Döner kasa - 30, şeklinde oluşan sıralamaya kısa mesajlar eklendi.

Jürinin sıralaması değişmeyince, birinciliği Hükmet Koşar – Çelebi, İkinciliği Şahin Belişoğlu - sugücü pompası ve üçüncülüğü Kemal Kart - sera gazı parçalama projesinin elde ettiği yarışmada ödüller şöyle:

ÜÇÜNCÜYE
50 bin lira şirket kurulum desteği
İngiltere’de 25 bin liralık eğitim ve konaklama desteği
5 bin lira limitli kredi kartı

İKİNCİYE
100 bin lira şirket kurulum desteği
50 bin liralık eğitim bursu

BİRİNCİYE
Toplam 570 bin lira değerinde destek ve Vodafone’dan her yöne 1 milyon liralık konuşma.

NTVMSBC

YORUMLAR 4
 • good 10 yıl önce Şikayet Et
  sistem tanitilmiyor araba az yakitla uzun gidiyormus. cok güzel bir sistem bulunmus diyorlar tebrikler güzel. ama sistemi tanitmiyorlar. kizmamak elde degil. bu arac ne yapiyor? yollarda mobiletler motorsikletler var mi var? bize böyle araclar yapin. dünyada böyle araclar kullanilmiyor otomobil kullaniliyor. özellikle gencler icin. ayrica youtubeda celebi tanitim videosu yok. koskoca yarismayi kazaniyorsunuz uzayda tek basinasiniz. türkiyeden kopuk.
  Cevapla
 • ercan şen 10 yıl önce Şikayet Et
  Yuf olsun. Yuf olsun, haberden çelebinin ne olduğunu anlayan beri gelsin. Herkes bu proğramı izlemiş zahir..Hooop editör....editör.
  Cevapla
 • Mandy Yeah 10 yıl önce Şikayet Et
  Furkan Güler, Sistem Çalışıyor? Anlatayım.... Bu Sistem Aracın Ağırlık Merkezini Sürekli Değiştirerek Çalışıyor. Bu nedene yokuşlarda aksine daha hızlı gidiyor. Dandik Bir Aküyle Çok Uzun Menzillerde Yol Gidiyor... Avrupalı Bilim Adamları Kendilerini Parçaladı Zar Zor 180 KM Menzilli Araba Yaptılar. Bu Adamlar 12 Voltluk Dandik Akülerle 470 KM Gidiyor...
  Cevapla
 • Furkan Güler 10 yıl önce Şikayet Et
  Ben Anlamadım, Bu da Devir Daim Makinesi Olmasın?. Tebrik ediyorum arkadaşları ama düz mantık düşünürsek, şimdi enerjinin korunumu yok mu ya? Burada sürtünmeler mi daha aza indiriliyor? Fren yaparken, yine sürtünmeden kaynaklanan kayıplar mı engelleniyor? Eğer böyle birşey değilse, nasıl olur da enerji tasarrufu sağlar? Lütfen fizikçi arkadaşlar bunu araştıp, bize işin aslını anlatsınlar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Mehmetçik'ten büyük kahramanlık: Drone ile atılan bombayı fark edince bunu yaptı
12 Punto TRT Senaryo Günleri başladı