'Android iPhone'dan daha güvenli'

Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt, Android işletim sisteminin iPhone'a karşı güvenlik konusunda bir avantajı olduğunu dile getirdi.

'Android iPhone'dan daha güvenli'
'Android iPhone'dan daha güvenli'
GİRİŞ 08.10.2013 09:18 GÜNCELLEME 08.10.2013 09:18

Gartner Symposium/ITxpo'da konuşan Schmidt, Gartner analisti David Willis'in insanların Android'i güvenli bulmadığı konusundaki yorumlarına karşılık olarak platformun bir iPhone'dan daha güvenli olduğu cevabını verdi.

Schmidt'in cevabı izleyiciler arasında gülüşmelere yol açarken, Google İcra Kurulu Başkanı'nın 1 milyarın üstüne çıkan Android cihaz aktivasyonlarına ve sıkı güvenlik testlerine göndermede bulunduğu düşünülüyor. Schmidt uzun süredir Android için kullanılan "parçalanmış platform" tanımlamasına da Google Play'i örnek göstererek karşı çıktı. Uygulama mağazasını uyumlu tutmak için mağazadaki satıcılarla bir anlaşmaları olduğunu söyleyen Schmidt, bunun kendilerine büyük bir ivme kazandırdığını dile getirdi.

ABD'de yapılan yeni bir araştırma ortada bir yükseltme rotasının olmamasının Android cihazları için zararlı yazılım riski oluşturduğunu gösterse de, Schmidt temel noktanın bir Android telefon alındığı zaman uygulamaların "uyumlu" olması olduğunu iddia etti. Konuşmasının sonunda "Android çok güvenli" ifadesini kullanan Schmidt, e-postanın geleceğinden gizlilik beklentilerine kadar pek çok konuya değindi. Schmidt kullanıcıların Gmail, Chrome ve Android ile hayal ettiklerinin ötesinde bir mutluluk yaşayacaklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK: TEKNOBLOG
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: 28 Mayıs koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı
Trabzonspor antrenmanında Uğurcan Çakır şov!