Süleyman Şah kılıcını Kurdoğlu'na sallıyor

Obada hainin kim olduğu bu bölümde ortaya çıkacak mı? Gündoğdu, Titus'u ne yapacak? Diriliş Ertuğrul 18. bölümde cavap bulacak.

GİRİŞ 20.04.2015 13:33 GÜNCELLEME 20.04.2015 15:16
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sultan Alaaddin’in komutanı Ersagun obaya gelir ve Süleyman Şah ile görüşür. Başında bulunduğu düğün kervanını korumak için Ertuğrul ve Alp’lerinden yardım etmelerini istemiştir.

Lakin, Alp’leri ile Turgut’u almak için yola çıkan Ertuğrul, tapınakçılar tarafından bizzat tuzak olarak kullanılan Turgut tarafından bıçaklanmıştır. Hatta Titus ve Tapınak Şövalyelerinin, Ertuğrul ve Alp’lerini öldürmek için kurdukları hain pusu Gündoğdu ve Alp’lerinin yetişmesiyle amacına ulaşamamış, Ertuğrul ağır yaralı bir şekilde obaya getirilmiştir. Ertuğrul’un yaralı olmasından dolayı babası Süleyman Şah’tan düğün kervanını Şam’a götürmek için izin alan Gündoğdu bir taraftan da Kurdoğlu ve eşi Selcan tarafından bey olması için zehirlenmektedir. Fakat Süleyman Şah’ta, Hayme Ana’da bu durumun farkındadır ve Gündoğdu’nun gerçekleri görmesi adına hareket edeceklerdir.Öte yandan Üstad-ı Azam’ın yeğeni İsadora’nın obaya gelmesiyle Kurdoğlu’nun obada ki hain olduğunun açığa çıkması an meselesidir. Kurdoğlu ise bu gerçeğin açığa çıkmaması için daha tehlikeli ve ölümcül adımlar atmaktan çekinmeyecektir.   

Ertuğrul’un yaralı olarak dönmesi ise obada şok etkisi yapar. Kayılar Turgut’un hainlik ettiğini konuşurlarken Halime ve Gökçe’nin ise dünyaları yıkılmıştır. Kayıların genç beyi Ertuğrul’un yaralı olmasını fırsat bilen Kurdoğlu ise Alpargu’yu kullanarak suikast girişiminde bulunur fakat Gökçe’nin cesareti ile başarılı olamamıştır. Kurdoğlu ve Selcan için artık tek kurtuluş yolu Gündoğdu’nun bey olmasıdır.  Bu yolu ona açmak için her türlü haince işbirliğine kalkışan Kurdoğlu’nun planlarına karşı çıkacak ve ağabeyini bu hainliğe alet olmaktan kurtaracak olan ise kuşkusuz ki Ertuğrul’dur.  

 

ETİKETLER
Diriliş Ertuğrul
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ali 5 yıl önce Şikayet Et
  geçmişimizi böyle hatırlatacak dizilerin çoğalması lazım .. kasıtlı olarak ahlakı bozan kültürümüzü yok etmeye çalışan dizilerin kökü kurusun inş.
  Cevapla
 • mert 5 yıl önce Şikayet Et
  çarşambanın adını günlerden ERTUĞRUL koydum
  Cevapla
 • Hakan 5 yıl önce Şikayet Et
  İzlerken Adeta tarihe yolculuk yapar gibi oluyor insan, çok başarılı bir çalışma, tarihimizi bu kadar güzel ve gerçekçi canlandıran tüm dizi ekibini kutlar, başarılarının devamını dilerim..
  Cevapla
 • kurtulus 5 yıl önce Şikayet Et
  ben de sabırsızlıkla bekliyorum
  Cevapla
 • murat 5 yıl önce Şikayet Et
  Super bir dizi.. herhafta sabirsizlikla bekliyom
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Hazımsızlık Yunan'ın aklını aldı! Türkiye'yi tehdit edip Başkan Erdoğan'a laf attı...
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum