Kıyamet gününde neler yaşanacak?

İftar Saati Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 18:50’de Kanal 7 ekranlarında.

Kıyamet gününde neler yaşanacak?
Kıyamet gününde neler yaşanacak?
GİRİŞ 27.06.2016 13:31 GÜNCELLEME 27.06.2016 13:53
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Muhsin Bay’ın sunduğu, Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle eşlik ettiği İftar Saati’nin dün yayınlanan bölümünde müminlerin yol göstericisi Kur’an-ı Kerim’de bildirildiği üzere ‘kıyamet günü’ neler yaşanacağı anlatıldı.

Ramazan’ın coşkusunu ve sevincini ekrandan sofralara taşıyan İftar Saati’nin dün yayınlanan bölümünde; ölümden sonra dirilmeye inan Müslümanlar için çok önemli bir gün olan ve günahların ve sevapların sorguya çekildiği kıyamet günü hakkında konuşuldu. Hesap gününün, İsrafil’in (A.S) sura bir kez üflemesi ile canlıların ölmesi ve ikinci üflemesi ile de yeryüzündeki tüm canlıların dirilmesi ile başlayacağını söyleyen Necmettin Nursaçan; mahşer meydanında herkesin çırılçıplak olacağını ve kimsenin birbirini görecek, kadın erkek ayrımı yapacak hali olmayacağından bahsetti. Kur’an-ı Kerim’de öldükten sonra dirilme hadisesinin yaşanacağını söyleyen ve iki binden fazla ayetin olduğunu ifade eden Nursaçan; sevapların, günahların tartıldığı mizam, sırat köprüsü ve amel defterinin dağıtıldığı kimsenin kimseye faydası olmayacak yerleri anlattı.

Programda mahşer hayatının zorluğunu anlatan Nursaçan, mahşerdeki kalabalıktan sıkılan insanların ‘’Allah’ım beni yeter ki buradan kurtar, cehenneme at’’ diye yalvaracakları ayetten de söz etti.

İftar Saati Ramazan boyunca her gün canlı yayınla 18:50’de Kanal 7 ekranlarında.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
kanal7 iftar saati
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • ali 4 yıl önce Şikayet Et
    kıyamet gününün nasıl olacağını ALLAH tan başka kim bilebilir ki?
    Cevapla
  • Metin Tetik 4 yıl önce Şikayet Et
    Bu zâtımuhterem daha önce bir kıyameti yaşamış olmalı. Yahut yaradanın yanında olup kıyameti nasıl gerçekleştirdiğini izlemiş. Maşallah öyle anlatıyor ki: ya da kendisine söylenen yalanlara inanıp, doğruluğunu araştırmadan naklediyor. Son derece gülünç.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'dan tehdit gibi açıklama! Tarih verildi: S-500'le vurup yok edebileceğiz
Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı