Ayvalık'tan keyif dolu kareler Dünyayı Geziyorum'da

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

Ayvalık'tan keyif dolu kareler Dünyayı Geziyorum'da
Ayvalık'tan keyif dolu kareler Dünyayı Geziyorum'da
GİRİŞ 21.08.2020 17:23 GÜNCELLEME 21.08.2020 17:23

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Anadolu’nun önemli bölgelerini karavanla geziyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Balıkesir’in en gözde tatil beldelerinden Ayvalık’tan evlere konuk olacak.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum İstanbul ve çevre illerde yer alan önemli noktalardan izleyici karşısına çıkacak. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta yaz aylarının en çok tercih edilen tatil beldelerinden Ayvalık’tan renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Dünyayı Geziyorum ekibi Ayvalık’ta ilk olarak Paşalimanı sahiline gitti. Özlem Tunca Ayvalık’ta tatil yapmayı düşünenler için bölgeye dair ipuçları verdi. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Ayvalık’ın tarihi sokaklarında keyifli bir yolculuğa çıktı. Yaklaşık iki yüz yıl önce yapılan evler arasında dolaşan Dünyayı Geziyorum ekibi tarihin izlerini bugüne taşıyan yapılar karşısında hayranlığını gizleyemedi. Ayvalık’ın önemli bölgelerinden olan ve kutsal su anlamına gelen ayazma da Dünyayı Geziyorum’da yerini aldı. On altı yaşında bir genç kızın gördüğü bir rüya sonucu ortaya çıkan ve şifa verdiğine inanılan Ayvalık ayazmasını gezen Özlem Tunca duydukları karşısında çok şaşırdı.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak on altıncı yüz yılda inşa edilen ve Rumlar tarafından koruyucu baş meleklere atfedilen Taksiyarhis kilisesine gitti. Dönemin mimarisini gözler önüne seren kilisede tarihi dokuya tanıklık eden Özlem Tunca, izleyicileri için kilisenin tarihini öğrendi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye yeni bir hazırlık yapıyor: TCMB'den gelen 2 faiz hamlesinin perde arkası
Edirne'de Putin etkisi! Avrupa'dan akın akın geliyorlar