Üvey kardeşlere miras düşer mi?

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09:45’te Kanal 7’de…

Üvey kardeşlere miras düşer mi?
Üvey kardeşlere miras düşer mi?
GİRİŞ 24.03.2021 11:03 GÜNCELLEME 24.03.2021 11:03

İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor. Tozkoparan ile Karataş bu hafta İslam’da miras paylaşımı üzerine merak edilenleri ele alacak.

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Programda bu hafta büyük tartışmalara neden olabilen miras paylaşımı üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. Mustafa Karataş ‘Mirası Kur’an-ı Kerim’e göre paylaşmazsak günah olur mu? Mirasta evlat ayrımı yapmak kul hakkına girer mi? Üvey kardeşlere miras düşer mi? Mecburiyetten borcunu zamanında ödemeyen kimse günahkar olur mu?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.
 
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09:45’te Kanal 7’de…

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni ekonomi modeli açıklaması
Flaş iddia! Rus savaş uçağı yerine Bayraktar TB2 İHA alacaklar