Kazakistan Suriye görüşmelerine hazır

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Suriye sorununun çözümü için çok taraflı görüşmelere başkent Astana'da ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Kazakistan Suriye görüşmelerine hazır
Kazakistan Suriye görüşmelerine hazır
GİRİŞ 26.12.2016 15:57 GÜNCELLEME 26.12.2016 15:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere gittiği St. Petersburg kentinde yaptığı açıklamada "Kazakistan, Astana'da yapılacak görüşmelerde bütün taraflara ev sahipliği yapmaya hazırdır" şeklinde konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Putin, geçen hafta yaptığı geleneksel yıl sonu basın toplantısında Rusya, İran, Türkiye ve Esed'in Suriye'deki krizi çözmeye çalışmak için yapılacak barış görüşmelerinin Astana'da yapılmasını kabul ettiklerini söylemişti.

PUTİN'İN ATEŞKES AÇIKLAMASI

Halep'teki tahliyelerin Türkiye, Rusya, İran ve Esed'in iyi niyeti olmadan mümkün olamayacağını belirten Putin, bir sonraki adımın tüm Suriye'de ateşkes anlaşması olduğunu söylemişti.

Rusya Devlet Başkanı, "Rusya, Türkiye ve İran'ın dahil olduğu üçlü format Suriye konusunda etkili olduğunu kanıtladı. Bu formatı devam ettirmek gerek. ABD'yi de Rusya, Türkiye ve İran'ın çabalarına katılmaya çağırıyoruz" şeklinde konuşmuştu.

BULUŞMA OCAK AYINDA

Astana'daki görüşmelerin hangi düzeyde yapılacağı ise henüz açıklanmadı. Rus tarafı görüşmelerin ocak ayı ortalarında yapılmasının planlandığını açıklamıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • yıldırım 5 yıl önce Şikayet Et
    ata yurdumuz kazakistan halkına ve devlet başkanı büyüğümüze en içtinten selamlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte banka banka güncel konut kredi faiz oranları...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altın için yeni düzenleme sinyali