Sagopa: Dertleri ağaç çiçek değil darbe yapmak

Gezi Parkı eylemleri sürecinde 'sağduyu'ya davet eden mesajları nedeniyle eleştirilen ünlü rap'çi Sagopa Kajmer, "Benim orada gördüğüm şey hükümeti darbeyle indirmekti!" dedi.

Sagopa: Dertleri ağaç çiçek değil darbe yapmak
Sagopa: Dertleri ağaç çiçek değil darbe yapmak
GİRİŞ 04.08.2013 12:27 GÜNCELLEME 04.08.2013 12:27

Seda Çakmak'ın haberi

Gezi Parkı eylemleri sürecinde 'sağduyu' ve 'itidal'e davet eden mesajları nedeniyle bir kısım sanat camiasından bir kısım ismin orantısız tepkisine maruz kalan rap şarkıcısı Sagopa Kajmer, STAR'a maddi manevi büyük yıkıma yol açan süreci değerlendirdi. Eylemler sırasında "Umarım İstanbul'da ve tüm Türkiye'de tansiyon diner. Herkes huzura erer. Demek istediğim sadece bu. Hoşçakalın" tweet'inden sonra Sagopa için Twitter ve Ekşi Sözlük üzerinden linç kampanyası yürütülmüştü. Sanatçıların özgürce düşüncesini açıklayabilmesinin sanatın temel gerekliliği olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "Sosyal medyada sohbet etmek, fikir paylaşmak güzel bir şey. Benim fikirlerimi beğenmeyen, yerden yere vuranlar da olabilir. Zaten ben de onların fikirlerini el üstünde tutmuyorum. Ben, ülkemi düşünürüm. Gezi eylemlerinde gördüğüm tüm tavır yönetimi devirmek adına. Ne bir ağaç, ne bir park söz konusu. Durum böyle olunca içtenlik kalmıyor. Ben insanların dolduruşuyla patlayacak bir silahın mermisi de olmadım."

Mübarek Ramazan bizim kıymetlimiz

Ramazan yılda bir geliyor, onu yeterince iyi ağırlamak ve ona değer vermek gerek. Ben kıymetini bilenlerden olma heveslisiyim. "Ah o eski Ramazanlar" demeyelim "Ah güzelim Ramazan" diyelim. Çünkü Ramazan bizim kıymetlimizdir, inanan bir insan için Ramazan değerli bir misafirdir. Allah tekrarını nasip etsin!.."

BU YIKIM, SANATLA MÜZİKLE SÜSLENDİ

"Bu ülke üzerinde gizli hesaplar yürüten dış güçleri ve buna yıllarca ruhen ve bedenen direnenleri, okumadık mı hep... Müzikle, güzel sanatlarla süslenen çökertme planları alçakça. Türkiye'yi daha iyi yerlere getirmek isteyen bir çoğunluk varsa işte bu genç adam o çoğunluğun içindedir. Aldanmamak gerek, yakıp yıkmamak gerek...

KAYNAK: STAR GAZETE
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İYİ Parti ve Zafer Partisi'nde büyük şok! Yüzlerce kişi saf değiştirdi
Tarım Kredi Markette Ocak ayına özel kampanyalar devam ediyor