Metin Akpınar'dan Zeki Alasya itirafı! Bundan sonra...

Usta oyuncu Metin Akpınar Kafa dergisinin yeni sayısına Zeki Alasya’yı anlattı. “Zeki Alasya vefat ettikten sonra hayatınızda neler oldu?” sorusuna ise bakın nasıl bir cevap verdi

Metin Akpınar'dan Zeki Alasya itirafı! Bundan sonra...
Metin Akpınar'dan Zeki Alasya itirafı! Bundan sonra...
GİRİŞ 31.10.2016 09:56 GÜNCELLEME 31.10.2016 09:56
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Zeki Alasya ile birlikte sayısız filim çeken Metin Akpınar Kafa dergisinin Kasım sayısına verdiği röportajda çok özel itiraflarda bulundu. 2015'in mayıs ayında vefat eden usta oyuncuyla arkadaşlıklarının nasıl başladığını, tiyatro ve sinemaya nasıl adım attıklarını anlattı. 

"ZEKİ ALASYA VEFAT ETTİKTEN SONRA..."

Akpınar, “Zeki Bey gittikten sonra hayatınızda neler oldu?” sorusuna da duygusal bir yanıt verdi: “Zeki'siz olmak çok büyük bir eksiklik. Çok büyük bir yoksunluk. Anlatılmaz. Kocaman bir adam yok. Ama Tarık'ta (Akan) da şunu anladım, biz de umarım öyle oluruz; sanatçı ölmüyor. Sabit eserler bırakıyor. Öyle yaşıyor, öyle de yaşamalı. Şimdi eşi ve kızıyla ortak olduk o ölünce. Galiba ortaklığımızı tasfiye edeceğiz. Yeni bir şey de üretmiyoruz. Ben Zeki'siz bir şey yapmam zaten. Yani Zeki-Metin ikilisi bitti, tarihe yazıldı artık.”

MÜZE OLUYOR

Metin Akpınar, Kabare Tiyatrosu Müzesi açmayı planladığını da açıkladı: “Buradan şunu duyurayım: Kabare Tiyatrosu Müzesi yapmayı amaçlıyorum. Ciddi bir arşiv var. Aşağı yukarı 30-35 senelik kostümler, terlikler, ayakkabılar… Her şeyi saklamışız. Öyle yaşayan bir müze yapabilirsek çok mutlu olacağım.” Metin Akpınar, röportajında “Zeki'yle bizi bir arada tutan şey duyguydu, para değil” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • dadaş 3 yıl önce Şikayet Et
  bu tarafta solak solak yaşayın ve Milleti enayi saymaya devam edin...Tarık'ın gittiği yere giderseniz anlaki Zeki'de orda!!!
  Cevapla
 • Musa 3 yıl önce Şikayet Et
  Dunya fani allah icin yasarsak o kalır bize eli boş bu dunyadan gitmeyelim en azından bir tovbe edip namazli gidelim biz öldukten sonra film basliyor senaryo ise yaptigimiz ameller oyuncular yine biz iyi ya da kötü Allah yardimcimiz olsun
  Cevapla
 • derya 3 yıl önce Şikayet Et
  Metin Akpınar bundan sonra oynadığı dizi ve filmlerde ismi "Zeki" olsun :'(
  Cevapla
 • furkan 3 yıl önce Şikayet Et
  NEREYE GİTTİĞİN DAHA ÖNEMLİ EMİN OlL
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Sıradan bir taş gibi görünüyor ama... İçinden bakın ne çıktı!
Gerçek bir kahraman: Cezayirli Gazi Hasan Paşa!