Münir Özkul'un son sağlık durumu nasıl? Şaşırtan açıklama

Demans hastalığı nedeniyle senelerdir yatağa bağlı olarak hayatını devam ettiren Münir Özkul'un kızı geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programının canlı yayınında şaşırtan bir açıklama yapmıştı.

Münir Özkul'un son sağlık durumu nasıl? Şaşırtan açıklama
Münir Özkul'un son sağlık durumu nasıl? Şaşırtan açıklama
GİRİŞ 10.12.2016 09:14 GÜNCELLEME 10.12.2016 09:14
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Münir Özkul son sağlık durumu nasıl? Yıllardır yatağa bağlı olarak hayatını devam ettiren Özkul gözlerini kırptı. Algısının hiç bir şekilde açık olmadığı bilinen Özkul'un kızı Güner Özkul katıldığı bir TV programının canlı yayınında şaşırtan bir açıklama yapmıştı. Bu sözler sonrası usta sanatçının algısının açık olduğu ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi'nden Mevlür Tezel'in, "Münir Özkul göz kırptı" başlıklı yazısı şöyle:

"İki vardiya bakıcı var evde.

Dört senedir yatıyor ama hiçbir yerinde yara açılmadı, bu çok önemli bir şey. Bir şeyleri dinliyor ama görmesi pek mümkün değil artık. Bebek gibi. Belli bir mesafeye yaklaşmanız gerekiyor."

münir-özkul-kızı-6546

"Bir süredir 'Babamdan geçti, konuştuklarımızı anlamıyor' diyerek ziyaretlerimde sessiz kalıyordum. Geçtiğimiz günlerde onu konuşmak üzere katıldığım bir radyo programında 'Sana bir şarkı çaldırayım mı?' dedim.

'Olur' anlamında gözünü kırptı, inanamadım! Tekrar sordum, tekrar cevap verdi. Sustuğum her dakika için köpekler gibi pişmanım." 'Renkli Sayfalar'a konuk olan Münir Özkul'un kızı Güner Özkul'a ait bu açıklama.

Yıllardır bir yatakta yatan Özkul'un demek ki, algısı açıkmış ama kimse onunla konuşmuyormuş.

Bakıcılar konuşsalar, algısının açık olduğu daha önceden ortaya çıkardı belki de!
Güner Özkul'un "Bir süredir 'Babamdan geçti, konuştuklarımızı anlamıyor' diyerek ziyaretlerimde sessiz kalıyordum" açıklaması da enteresan.
Acaba ne zamandan beri konuşmuyor babasıyla?

Derdim Güner Özkul'u suçlamak değil, o zaten bir evlat olarak babasına gerekli özveriyi fazlasıyla gösteriyor.

Bir de sosyal medyada çıkan 'Münir Özkul öldü' yalanlarıyla, 'Münir Özkul, Tarık Akan'ı da gömdü!' gibi berbat esprilere maruz kalıyor. Bunları yaşamak kolay değil, başkası olsa ötanaziyi bile düşünürdü.

münir-özkul-sağlık-durumu

Ama Münir Özkul'un kızının sorduğu soruya göz kırpması önemli. Doktorlar, Özkul'u kontrol etmiyor mu, farkında değiller mi bu gelişmeden?

Düşünsenize algınız açık, düşünebiliyorsunuz, çevrenizi takip ediyorsunuz ama konuşamıyorsunuz. Gözünüzle yaptığınız hareketleri ise kimse fark etmiyor. Özkul'un babasıyla konuşmadığı her dakika için köpekler gibi pişman olduğunu söylemesi boşuna değil. Ona kitaplar, gazeteler okur, TV izlettirir, gündemle ilgili bilgiler verirdi vs. Belki de bu sayede Özkul'un sağlığında bir değişiklik olabilir, belki de hiç olmazdı ama en azından denenmiş olurdu. Belki de Özkul için en hayırlısı buydu; alacağı acı haberler, arkadaşlarının bir bir hayatını kaybettiğini öğrenmek onu daha çok üzerdi.

Ya da Özkul'un yıllardır yattığı yataktan destansı bir şekilde hayata tutunması, algısı açık olduğu içindi. Allah uzun ömürler versin, büyük usta bizleri şaşırtmaya devam ediyor."

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 6
 • NESRIN FEYZA 5 yıl önce Şikayet Et
  Allah uzun ömürler versin Münir Özkulu çok seviyoRUZ
  Cevapla
 • Ibrahim 5 yıl önce Şikayet Et
  Allah herseyin hayırlısını versin. Bazen ölmek yasamaktan daha hayırlı görünüyor
  Cevapla
 • Ferhat Deniz 5 yıl önce Şikayet Et
  Allah bizede böyle bir son nefesimize kadar yatakta zekarat çekmeyi nasip etsin işallah.Amin
  Cevapla
 • osman ödül 5 yıl önce Şikayet Et
  ne diyorsun kardesim boyle duami edilir sacmalamissin resmen eziyet cekiyor adam yillardir yatakta
  Cevapla
 • Osmanlı1453 5 yıl önce Şikayet Et
  Allah'dan afiyet dile. Böle dua yapılmaz. Peygamber efendimiz afiyet istemimizi emretmiştir. Sen resmen musibet istiyon. Bu hale düşünce huzur üzere olacağın ne malum kardeş. Afiyet afiyet afiyet
  Cevapla
 • cüneyt 5 yıl önce Şikayet Et
  abi ne olacağımız belli değil tanınır hali kalmamış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Orta Doğu'da Arap NATO'su kurulacak' iddiası
Sembollerin camisi 'Barbaros Hayreddin Paşa'da geri sayım başladı!