Özcan Alper, sinemaseverlerle buluştu

'Gelecek Uzun Sürer' filminin yönetmeni Özcan Alper Batman’da sinemaseverlerle bir araya geldi.

Özcan Alper, sinemaseverlerle buluştu
Özcan Alper, sinemaseverlerle buluştu
GİRİŞ 21.11.2011 17:24 GÜNCELLEME 21.11.2011 17:24

11 Kasımda vizyona giren “Gelecek Uzun Sürer” filminin yönetmeni Özcan Alper, Batman’da izleyicilerle buluştu. Filmin yönetmeni Özcan Alper, film gösteriminin ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı. Alper, gelecek için her zaman ışık olduğunu söyledi. Özcan Alper’in yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda ödül kazanan 'Sonbahar' filminden sonraki ikinci uzun metraj filmi 'Gelecek Uzun Sürer', Batman’da izleyici ile buluştu. Yönetmen Özcan Alper, Batman Yılmaz Güney Sineması’nda gerçekleşen gösterimde sinemaseverlerle buluştu. Filmin sonunda yönetmen Alper, izleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Filmlerinde toplumsal meselelere değindiğini aktan Özcan Alper, anlattıkları hikayenin ne kadar karanlık olursa olsun gelecek için her zaman bir ışık taşıdığını belirtti. Alper, Kürt meselesinin son 30 yıldır var olan bir sorun olmadığını söyleyerek "Osmanlı’dan beri var.” dedi.

Felsefe, politika, tarih, sosyoloji ve edebiyat düzleminde kendisine ince bir yol açmayı başaran ve 18. Altın Koza Film Festivali’nde, Yılmaz Güney Ödülü, Siyad En İyi Film Ödülü, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü ve En İyi Müzik Ödülü alan 'Gelecek Uzun Sürer' filminin yönetmeni Alper ile yapılan söyleşiye çok sayıda sanatsever katıldı.

KAYNAK: CİHAN
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi 'Fatih' Trabzon Limanı’na giriş yaptı
Serrac, zafer kutlamalarını uçaktan seyretti