Bonomo: Seferad Yahudisi'yim

Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek olan Can Bonomo, bir İtalyan sitesine verdiği röportajda kökeni, Eurovision'dan beklentisi ve yaşamıyla ilgili özel açıklamalarda bulundu.

Bonomo: Seferad Yahudisi'yim
Bonomo: Seferad Yahudisi'yim
GİRİŞ 27.02.2012 17:36 GÜNCELLEME 27.02.2012 17:36
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Bonomo geçtiğimiz günlerde ESC- Time adlı İtalyan sitesiyle bir röportaj yaptı. Muhabir, "Buonuomo'nun İtalyanca'da tıpkı 'Bonomo' kelimesi gibi 'İyi adam' anlamına geldiğini belirtip, "Seni İtalyan sandık, İtalyan mısın?" diye sordu.

Can Bonomo, "Hayır. Sefarad Yahudisi'yim. Atalarım 540 yıldan beri Türkiye'deler, Türk sayılırım" dedi. Bonomo, "Eurovision'dan beklentin nedir?" sorusuna da şöyle cevap verdi: "Ülkemi olabilecek en iyi şekilde temsil etmek, deneyim kazanmak, yeni birkaç arkadaş edinmek ve eğlenmek..." Genç şarkıcı röportajda, iki yıl önce Eurovision'u kazanan Norveçli şarkıcı Alexander Rybak'a hayran olduğunu da belirtti.

BUGÜN

YORUMLAR 15
 • emre konan 12 yıl önce Şikayet Et
  Yahudilik. ismi Yahova hahamlarından geliyor bildiğim kadarıyla. israiloğulları kendilerine bu yüzden yahudi diyor. bu ırklarının ismi, dinleri ise "Musevilik" birbirine karıştırmayalım. yahudilik din değil ırktır.
  Cevapla
 • anton kanton 12 yıl önce Şikayet Et
  bu ne perhiz bune salata. mavi marmara aklıma geldi de, bunu nasıl becerdiler anlayamadık... hani türkün hafızası yokmuş derler ya unutulup gitti 9 vatan evladı.şimdide sefalete bıraktılar ülkeyi.ya ...gelecek yılda bir başka ırk çıkar sahneye ne olacak yani.türklerde latin ve bizans önlerinde şehit olurlar.
  Cevapla
 • emre 12 yıl önce Şikayet Et
  yahudi ırkı. arkadaşlar yahudilik bir ırktır o ırktan olanlar ise bizim dinimiz yahudidir diyor halbuki nasıl türk kürt varsa yahudide öyle bir ırktır. yahudiyim diyerek ırkını belli etmiş
  Cevapla
 • muhittin muhtar 12 yıl önce Şikayet Et
  sefarad mı dedin?. sefarad yahudisiyim diyorsan anlamınıda çok iyi bilmen lazım! siz neden geldiniz bu topraklara 540 yıl önce? gelmeseydiniz bu gin yoktunuz zaten! geldiniz çok iyi ağırlandınız ve şimdi hayat borçlu oluğunuz halka patroncuklar oldunuz! dünyaya yaptığınız pislikler gibi bu toplumada her türlü pisliği siz getirdiniz! varolmak için sığındığınız ülkeye yine var olmak için elinizden gelen hainliği yaptınız! köpek bile yemek yediği kaba pisliğini yapmaz!! anlayana sözüm.....
  Cevapla
 • fatme tahir 12 yıl önce Şikayet Et
  ne bekliyordunuz ki ?. bu zihniyetle biyere varamazsiniz ! Turkiye icinde herkes turk DEIL amerika nin icinde 3% kizilderilier sadece amerikali dierleri yerli deil fransada 3 milyon arap kokenli vatandas Iran da 27 milyon turk rusya federasyonunda 21 devlet var ve da bircogu, bu adam yahudi daha 500 sene gecsede yine yahudiyim der,asimilasyon bir PALAVRA kimsenin asimile olduu YOK , bu yuzden Turkiyedeki azinliklardan kurtulmak gerek, ermeniler ermenistana kurtler kuzey Irak'a araplar suriye ve Irak'a arnavutlar arnavutluga ve kosovaya BUNUN BASKA YOLU YOK anlayin artik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Nevşehir'de facia gibi kaza: 3 vatandaş hayatını kaybetti, 6 yaralı
Pakistan'ın Başbakanı belli oldu! Erdoğan'dan tebrik telefonu