Şehre inen arılar vatandaşlara zor anlar yaşattı!

Tokat’ta kovanlarından kaçan binlerce bal arısı şehrin en işlek caddesinde vatandaşlara zor anlar yaşattı.

GİRİŞ 22.05.2015 18:16 GÜNCELLEME 22.05.2015 19:28
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tokat’ta kraliçe arıyı takip eden oğul arıları Gaziosmanpaşa Bulvarı’nda biranda çevreyi sardı. Eski müze önünde havada uçuşan arıları gören vatandaşlar zor anlar yaşadı. Arılardan korkan birçok vatandaş sağa sola kaçışırken, arılar bir süre sonra eski müze bahçesindeki ağaca kondu.

Bu sırada dal üzerine kümelenerek üzüm salkımı oluşturan arıları bir vatandaş kovaya almak istedi. Daldaki arıları kovaya silkeleyen Hasan Karaca arıların saldırısına uğradı. Göz kapağından arı sokan Karaca, dalda kalan diğer arıları da yakalamak için ilginç bir yola başvurdu. Arıları ayakkabı kutusuna almak isteyen Karaca’nın zor anları kameralara yansıdı. Mustafa Çanta ise bu mevsimlerde kraliçe arı ile birlikte kovanı terk eden arıların oluşturduğu manzaraların sık yaşandığını ifade ederek, "Kovanda arı çoğalıp sıkışınca, kraliçe arı petekten çıkıyor. İşçi arılarda kraliçe arıyı takip ederek kendileri yer arıyor. Dala kondular bizde arıları bulundukları yerden aldık" diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • frk 5 yıl önce Şikayet Et
    o arılar kovanından kaçmamış. arı oğul vermiş. Yani peteklerin gözlerinde bir zamanlar yumurta olan arılar büyümüş ve gözlerinden çıkmışlar. sonrada kovandan ayrılmışlar. işin hikayesi bu.
    Cevapla
  • asd 5 yıl önce Şikayet Et
    ogul veren arı sokmaz millet bosa panik yapmiş :)
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Dün 60, bugün 65 ev karantinada! Kentte vaka artışı devam ediyor
Başkan Erdoğan Katar'da! Dikkat çeken kareler