Son şehzade! İstanbul'da dünyaya geldi

Osmanlı hanedan ailesine yeni bir şehzade daha eklendi. .

Son şehzade! İstanbul'da dünyaya geldi
Son şehzade! İstanbul'da dünyaya geldi
GİRİŞ 12.08.2016 20:45 GÜNCELLEME 12.08.2016 20:45
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın 5'inci kuşak torunu Abdülaziz Osmanoğlu dünyaya geldi

Dün saat 10.00'da doğan Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın 5'inci kuşak torunu Abdülaziz Osmanoğlu ile birlikte hayattaki Osmanlı şehzadesi sayısı 26 oldu. Osmanlı hanedanı üyesi Şehzade Harun Osmanoğlu, dokuzuncu torununa kavuştu.

Abdülhamid Kayıhan ve Walaa Osmanoğlu çiftinin ikinci çocuğu olan ve Muhammed Abdülaziz ismi verilen küçük şehzade, 11 Ağustos 2016 günü Bahçelievler Özel Memorial Hizmet Hastanesi'nde saat 10.00’da gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla dünyaya geldi. Hastanede Abdülhamid Kayıhan ve Walaa Osmanoğlu çiftinin ailesi, küçük şehzadenin dedesi Harun Osmanoğlu, babaannesi Farizet Osmanoğlu, halası Nurhan Osmanoğlu, anneannesi Najwa Ghuniem ve abisi Harun Osmanoğlu 26'ncı şehzadenin hayata gelmesini bekledi.

Küçük şehzadenin dedesi Harun Osmanoğlu, “Çok mutluyum. Allah bağışlasın. Dua ediyorum, inşallah büyük alim olsun. Dindar bir adam olsun” diye konuştu.

Babaannesi Farizet Osmanoğlu ise “Maşallah, en son torunum oldu. Son olmaz, çok olur inşallah. Adı Abdülaziz. 5'inci kuşak torun. Çok mutluyum” dedi.

Küçük şehzadenin dedesi, 34. Osmanlı Padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın 3'üncü kuşak torunu Harun Osmanoğlu, ikisi erkek, biri kız üç çocuğu, 9 torunu ve iki de torun çocuğu ile İstanbul’da yaşıyor. Minik şehzadenin babası Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ise Hanedan ailesine uygulanan 50 yıllık sürgünün 1974’te bitmesinden sonra İstanbul’da doğan ilk şehzade unvanını taşıyor.

Osmanlı hanedanına mensup, halen hayatta olan 26 şehzadeden en yaşlısı, Sultan Abdülmecid Han’ın 3'üncü kuşak torunu olan 1924 doğumlu Osman Bayezid Efendi. Yeni doğan Abdülaziz Efendi ise Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın 5'inci kuşak torunu. En yaşlı ile en genç şehzade arasındaki yaş farkı 92.

ETİKETLER
ŞEHZADE osmanlı
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • recep arda 3 yıl önce Şikayet Et
  Herseye yapacak bir elestiriniz var degil mi bu bebek ne olursa olsun ertugrul gaziden osman beye yildirimlardan yavuzlara fatihlerden kanunilere beyazidlardan abdulhamitlerden gelen bir kanin mirasi. Arkadaslar hakli sembolikte olsa bir yere yerlestirilmeliler.
  Cevapla
 • Mehtap 3 yıl önce Şikayet Et
  Şehzade demek için süren bir imparatorluk gerekmez mi? Evet, Osmanlı imparatorluğu ile gurur duyarız her zaman, fakat şimdi bu mirası geliştirip yola devam etmek lazımdır. Bugün cumhuriyeti yaşıyoruz. Demokrasi yaşıyoruz. O bebek de hayırlı uğurlu olsun. Bu vatanın her bir bebeği gibi faydalı olsun, Allah imanlı ömür nasip etsin.
  Cevapla
 • Pelin 3 yıl önce Şikayet Et
  Yanlış oldu Mehtap iyi günler
  Cevapla
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  atalarımızın torunları Fatih Sultan Mehmed'in kanı var hiç değilse ülkemizde sembolik bir yerde yaşasınlar
  Cevapla
 • Ekrem 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ım nasib ederde inşallah 20 sene sonra büyük dedesi olan Cennet Mekan Abdülhamid hanının bıraktığı tahtı makamına Hilafet merkezinde sürgünden sonra İstanbulda doğan ilk şahzadeyi bu müslüman millet benimseyerek ala ile vala bir şekilde başımıza HÜNKAR kılar..Amin
  Cevapla
 • Kenan 3 yıl önce Şikayet Et
  hahah :D ne bos adamsin
  Cevapla
 • asilkan 3 yıl önce Şikayet Et
  bence osmalı hanedanını sembolik olarak bu ülkenin bir adedi yapılmalı doğan bebeklerini ismini ezanla tören şeklinde konmalı doğduğu gün tören yapılıp mevlüt okunmalı islamın bütün adetlerini yerine getirmeli bütün dünyada osmalı hanedanının yeni üyesinin sela okutulup tanıtmalı ki osmanlı korkusu bunları tirtir tiretsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Biden, ABD Başkanı seçilirse yardımcısının kim olacağını açıkladı! 1915 Olayları detayı
MEB'den okulların açılmasıyla ilgili son dakika açıklaması