2018 Kahramanmaraş Ramazan Bayramı namazı sabah saat kaçta kılınacak?

Diyanet günlerdir beklenen Kahramanmaraş bayram namazı saatini açıkladı. 15 Haziran cuma günü itibariyle Müslüman alemi tarafından kılınacak olan 2018 Bayram namazı saatlerini öğrenmek için haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. İşte Kahramanmaraş Ramazan Bayramı namazının kılınış saati...

2018 Kahramanmaraş Ramazan Bayramı namazı sabah saat kaçta kılınacak?
2018 Kahramanmaraş Ramazan Bayramı namazı sabah saat kaçta kılınacak?
GİRİŞ 14.06.2018 14:24 GÜNCELLEME 14.06.2018 14:24
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kadir Gecesini'de içinde bulunduran 11 ayın sultanı Ramazan ayının bitmesiyle birlikte Ramazan Bayramı büyük bir coşku ile kutlanacak. Günlerdir bayramı sabırsızlıkla bekleyenler şimdi de bayram namazı saatini araştırmaya başladı. Diyanet ise Kahramanmaraş bayram namazı saatini açıkladı. Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir göstergesi olarak bayramların birinci günü, kuşluk vaktinde kılınan bayram namazı büyük bir önem arz ediyor. Peki bu sene Kahramanmaraş’da Ramazan Bayramı namazı sabah saat kaçta kılınacak? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan bayramı namazı saatleri...

KAHRAMANMARAŞ BAYRAM NAMAZI SAATİ!

Diyanet Kahramanmaraş’ın tüm ilçeleri için 2018 Ramazan bayramı namaz saatini belirledi. Buna göre Kahramanmaraş’ın Afşin, Andırın, Çağlıyancerit,Ekinözü, Elbistan, Göksun, Merkez, Nurhak, Pazarcık, Türkoğlu ilçeleri 15 Haziran cuma günü itibariyle sabah saat 05:54'da bayram namazını kılacak.

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

Önce "Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama" diye niyet edilerek namaza durulur.

- Sonra "Sübhaneke" okunur.

- Sübhanekeden sonra eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp (iftitah tekbirinde oldugu gibi), birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde, göbek altına bağlanır. İmam önce Fatiha, sonra bir sure okur ve beraberce rükuya eğilinir.

- Rüku ve secdeler yapilarak ayaga (ikinci rekata) kalkilir ve eller baglanir.

- İkinci rekatta, imam önce Fatiha ve bir sure okur. Sonra iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. Üçüncüde de yanlara bırakılır. Dördüncü tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükuya eğilinir.

- Sonra da secdeler yapılarak oturulur.

- Oturuşta imam ve cemaat, Ettehiyyatü, Allahümme salli, Allahümme barik ve Rabbena atina, Rabbena firli duasını okuyarak önce sağa, sonra sola selam verip namaz bitirilir.

ETİKETLER
namaz vakitleri
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ali 2 yıl önce Şikayet Et
    Allah razı olsun çok yardımcı oldunuz
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Trump'ın rakibi Joe Biden'dan hadsiz Ayasofya çıkışı! Erdoğan'dan resmen talep etti
Ayasofya tamam! Sırada Atina var (11 Temmuz 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)