Rüyada kuş görmek nasıl yorumlanır? Rüyada kuşun anlamı iyi mi kötü mü?

Rüyasında kuş görmek hem iyiye hemde kötüye işarettir. İslamı rüya yorumlarına göre rüyada kuş görmek için yapılan tabirler farklı anlamlar içerebilir. Peki rüyada kuş görmek, uçak kuşlar ve avuç içinde küçük kuş görmenin anlamı tam olarak nedir?

Rüyada kuş görmek nasıl yorumlanır? Rüyada kuşun anlamı iyi mi kötü mü?
Rüyada kuş görmek nasıl yorumlanır? Rüyada kuşun anlamı iyi mi kötü mü?
GİRİŞ 07.02.2019 13:50 GÜNCELLEME 07.02.2019 13:50
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Rüya sahibi bildiği veya bilmediği bir kuşa sahip olduğunu görmesi hayra ve muradına ermesine işarettir. Bu rüya aynı zamanda kişinin hayatındaki aydınlığa ve ferahlığa da delalet etmektedir. Bazı durumlarda rüyada kuş görmek kötüye yorumlanabilir. Bir rüya yorumcusuna göre , bu rüya ölüme yorulmaktadır. Ama genel anlamda rüyada kuş görmek iyiye işarettir. Rüyada kuşla konuşmak, genellikle olgunluk anlamına gelir. Rüya sahibinin, en kısa zamanda çok mutlu olacağı ve huzur bulacağı bir haber almasına rahat bir hayata kavuşacağını delalet eder.

RÜYADA KUŞ GÖRMEK NASIL YORUMLANIR?

Rüyada görülen kuş, rüya sahibinin amelidir. Bazen de bilinmeyen kuş öğüt ve nasihate işarettir. Üzerinde bir kuşun uçtuğunu gören, arzu ettiği işin gerçekleşmeyeceğine ve muradının boşa çıkacağına işaret eder.

Rüyada beyaz kuş görmek: Rüya sahibi için çok güzeldir. Kişinin karşısına çıkacak çok hayırlı ve güzel bir kısmete işaret eder.

Rüyada Beyaz Kuş

Rüyada kuş yavrusu görmek: Yeni evli veya çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin isteklerinin gerçekleşerek bir çocuğa sahip olacakları şeklinde yorumlanır. Farklı yorumlarda ise işlenecek günaha ve zinaya işaret eder.

Rüyada kuş yumurtası görmek: Rüyada görülen kuşa bağlı olarak yumurtanın yorumu farklılık göstermektedir. Kartal, şahin gibi büyük kuşların yumurtalarının rüyada görülmesi, iş hayatında çok büyük başarılar kazanılacağına, çok büyük çalışmalar yapılacağına ve bu çalışmalar sayesinde çok büyük kazançlar elde edileceğine işaret eder.

Rüyada büyük kuş görmek: Olmasını arzu ettiğiniz bazı şeyler için ne kadar sabırlı ve sebat içinde bulunduğunuzun, soğukkanlılığınız ve başarılı çalışmalarınızla her istediğinize kavuşacağınızın göstergesidir.  Kaynak: Rüyada Kuş Görmek 

Rüyada Avuçta Kuş

Rüyada elindeki kuşun uçtuğunu görmek: Rüyayı gören kişinin karşısına çıkan fırsatları değerlendiremeyeceği anlamına gelir

Rüyada bir kuşa sahip olmak: Rüyada sahip olunan kuş, kişinin evladını temsil eder. Rüyayı gören kişi bekarsa evlenir, evliyse çocuk sahibi olur. Çocuğu olan kişi böyle bir rüya gördüyse, kişinin çocuğu büyüdüğünde çok hayırlı biri olur.

Rüyada kuş yuvası görmek: Hayırlara delalet eder. Rüya sahibinin dengini bulması anlamına gelir. Rüyada kuş yuvası görmek, mutlu birliktelikleri ve beraberlikleri, eşler arasındaki uyumu, hane içindeki mutluluğu ifade eder.

Rüyada Kuş Yuvası

YORUMLAR 3
 • kerem 5 ay önce Şikayet Et
  rüyamda binamızın icide yusuf tutan vardı onu yakaladım sonra onu ucurdum kuyrugunda iki tüy eksikti
  Cevapla
 • merve 11 ay önce Şikayet Et
  rüyamda mideme kuş girmiş nasıl girdi bilmiyorum midemden öttüğünü gördüm. sürekli ötüyodu. ölmesin diye cıkartmak için ameliyat olmak istiyodum. ama doktor bulamadım. anlamı nedir hiç bi yerde bulamadım?
  Cevapla
 • Tuba 6 ay önce Şikayet Et
  Bende aynı rüyayı gördüm ve anlamını bulamadım
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bu maske dünyada bir ilk! Yerli üretildi
İstanbul Müftüsü: Belki önümüzdeki hafta hepsini cemaatle kılabiliriz