Yüzünde 5 kilo ur var Video-Galeri

Yaklaşık 30 yıl önce dudağında çıkan ur bütün yüzünü kaplayan bir Yehova şahidi doktorları şoke etti. Doktorların ameliyat etmek istedikleri adam inancı gereği buna yanaşmıyor.

Yüzünde 5 kilo ur var Video-Galeri
Yüzünde 5 kilo ur var Video-Galeri
GİRİŞ 05.12.2007 23:55 GÜNCELLEME 05.12.2007 23:55
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

İspanya'da yaşayan 51 yaşındaki Jose Mestre'nin gençliğinde dudağında bir ur çıktı.

Doktora giren Mestre'ye, ameliyat ile dudağındaki urun alınması gerektiği bildirildi.

Yahova Şahidi üyesi olan Mestre, bu inancın gereklerinden birisi olan,'Ağızdan veya başka bir yolla bedene kan almak ' Tanrının Kanunu' nun ihlalidir' inanışı gereği ameliyat olmayı kabul etmedi.

Ergenlikte dudağırda başlayan bu küçük ur yıllar geçtikçe büyüdü ve önce ağız ve burnunu kapladı.

Ailesi de sıkı bir Yehova Şahidi olan Mestre, yaşadığı şehirlerdeki doktorların ve komşularının bütün ısrarlarına rağmen doktora gitmeyi kabul etmedi. Bir süre sonra ur bütün yüzünü kaplayınca Mestre kör oldu.

 

Zaman zaman yüzünde oluşan kanamalar yüzünden oldukça korkunç bir görünümü giren Mestre, yakınlarının ısrarıyla Almanya'da doktorlara götürüldü. Alman doktorlardan kan nakli yapılmadan bu urun alınması için yardım isteyen Mestre'ye bunun mümkün olmadığı söylendi.


Ailesinin de ısrarla kan verilmesin talebinde bulunması üzerine zavallı adam için Almanya defteri de kapandı.


En sonunda konuyla ilgili Discovery Kanal tarafından İngiltere'ye getirelen Jose, Britanya'da iki doktor tarafından muayene edildi. Yüzündeki ur 5 kiloya ulaşan Jose'ye ameliyatın kaçınılmaz olduğu tekrar söylendi.

 

Jose ile birlikte hastaneye gelen kızkardeşi, yine kan naklini reddeden kardeşine tepki gösterdi. Doktorlar Jose'nin ameliyat olmazsa öleceğini bildirdiler. Adam bütün bu ısrarlara rağmen ameliyatı kabul etmedi.

YEHOVA ŞAHİTLERİ

Yehova şahitliğinin kurucusu C.T. Razıl 'dır.(Charles Taze Russell 1852-1916) Razıl önceleri bir Kitab-ı Mukaddes topluluğu kurdu, ve grubun pastörü seçildi.

1879 da ' Siyon 'un Tarassut Kulesi' dergisini çıkartmaya başladı, birkaç yıl sonra aynı ad altında ( daha sonra ' siyon' kelimesi atıldı)bir cemiyet kurdu.

 


Razıl, öldükten sonra yerine hareketin avukatı J.F. Rutherford (1869-1942) getirildi.

Kendisinin ' Yehova 'nın Sözcüsü' olduğuna inandığından ve Razıl 'ın şahsiyetinin yıprandığına kanaat getirdiğinden ' Russelistler' adını 1931 'de ' Yehova Şahitleri' ne çevirdi. Yüzden fazla eser yazdı. Fakat O da va 'dedilen olayları görmeden öldü.

Yerine N.H. Knorr )1977 'ye kadar) geçti. Bunun zamanında Gilead 'da Kutsal Kitap Mektebi kuruldu ve 15.000 civarında Krallık misyoneri yetiştirdi.

Knorr 'dan sonra teşkilatı bir idare heyeti yürütmektedir. Bu idare heyetinin altında çeşitli hizmet kademeleri vardır.Cehennem diye insanların ruhlarının azap çektikleri bir yer yoktur.ve kadere inannazlar

Din, sadece Yehova Şahitlerininkidir.Diğerleri sahtedir.

Şeytan, bu dünyanın görülmez yöneticisidir.

Tapınmada suret, resim, haç, tespih, mum kullanılamaz.

Ruh çağırmak, fal bakmak, büyücülük, ispirtizma yasaktır.

Yehova Şahidi, dinlerarası işbirliği faaliyetlerine katılamaz. Yehova Şahidi, kendini bu dünyadan uzak tutmalıdır.

Yehova 'nın şahidi, Yehovanın askeridir, askerlik yapmaz, bayrağı put olarak görür.

Ağızdan veya başka bir yolla bedene kan almak ' Tanrının Kanunu' nun ihlalidir.

Yehova Şahitleri, milli marşı, milli duyguları, milli sınırları kabul etmez. Sebt Günü, sadece Yahudilere verilmiştir ve Musa 'nın Kanunu ile birlikte son bulmuştur. Ruhani sınıfı, dini rütbe veya unvanlar Kutsal Kitaba uygun değildir. Sakramentlerden sadece vaftiz ile Ekmek Şarap Ayini ' Hatıra Yemeği' şeklinde nitelendirerek kabul ederler.

Vaftizin çocuklara değil, yetişkinlere ve tamamen suya daldırmakla olacağına inanırlar.

Kendini Yehova Şahitlerine adama (vakıf), vaftiz vasıtasıyla sembolize edilir.

Yehova Şahidi olmayan herkes ' keçi' dir ve onlara karşıdır. Yehova Şahitleri prensip olarak yaşadıkları ülkede siyasi ve politik yapılanmayı,devlet sistemini kabul ederler.

Hiçbir şekilde siyasetle ilgilenmezler.

Haberin İngilizce metni için bakınız

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • esat tuncer 14 yıl önce Şikayet Et
  . dinler sosyal yasami duzenleyen ilahi olgulardir, yani sosyal yasaminda dine uyan ahirette odulunu alir. bundan yola cikarak dinleri inceleyecek olursak insani dunya yasantisinda dara sokmayan ayni zamanda ahiretide mujdeleyen din ISLAM\'dir, geri kalanlari ust siniflarin egemenliklerini devam ettirebilmek icin tahrif ettikleri duzenlerdir
  Cevapla
 • mustafa sabri şafak 14 yıl önce Şikayet Et
  abdullah sadri beyefendi. size kısmen katılıyorum.Bir yanlışı düzeltmek istiyorum.Hiç bir peygamber üzerinen düşen kurtçukları alıp vücuduna koymaz.Bunlar israiliyattır.Çünkü Hz.Eyüp temiz bir insandı.Muhakkak şifa Allahtan.Ama birde sebep var değilmi?.Bu sebepde tedavidir.teşekkür ederim.
  Cevapla
 • ahmet sahin 14 yıl önce Şikayet Et
  işin bir de diger yönü. eger bizde bir yobaz çıkıp amelyat yasak deseydi ve bizden kaç kişi bu durumda ameliyatı reddederdik. ben şahsen bu kadar kuvvetli bir inanca saygı duyuyorum ancak gene de allah bu şahsa dogru yolu göstersin diyorum. amin.
  Cevapla
 • Ben kendim 14 yıl önce Şikayet Et
  Serhat KOÇAK. Yazini okuyup dehsete dustum. 3 cumle yazmissin 3 u de yanlis bilgi.. Ayrica islami savunacagim diye zirvalarken bile Allah\'in peygamberini sadece adiyla saygisizca anma. Hem bilmezsin hem millete ogretmeye kalkarsin. Lutfen!
  Cevapla
 • gazi tekin 14 yıl önce Şikayet Et
  ..dikkat...... benim dikkatımı hastalığından ziyade kendi batıl dini konusunda hiç taviz vermemesi dikkatimi çekti.biz müslümanlar en ufak bişeyde evhama kapalıp taviz veriyoruz.düşünmeliyiz şimdi kim davasında sadık kim davasına bu kadar bağlı.biz mi, yoksa batıl inanç bağlı bu adam mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Etrafı dağlarla çevrili gizemli 'ölüler şehri' 2 bin 350 yıllık
Türkiye'den yeni dolar hamlesi! Bakanlık ve TCMB harekete geçti