DiCaprio koronavirüs mağdurları için dernek kuracak

Leonardo DiCaprio koronavirüs mağdurları için yardım derneği kuruyor. Dernek, salgından maddi zarar gören yaşlı, çocuk ve dar gelirli ailelere öncelik tanıyacak.

DiCaprio koronavirüs mağdurları için dernek kuracak
DiCaprio koronavirüs mağdurları için dernek kuracak
GİRİŞ 02.04.2020 22:13 GÜNCELLEME 02.04.2020 22:13

Hollywood’un dünyaca ünlü aktörlerinden Leonardo DiCaprio’nun yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) zarar görenler için Amerika Gıda Fonu isimli organizasyonun kuruluşunda kurucu ortak olacağı öğrenildi.

Konuya ilişkin AP'ye yapılan açıklamada, oluşturulacak fonla düşük gelirli aileler, yaşlılar, gelir daralması yaşayanlar ve okullardan yemek yardımı alan çocukların ailelerine destekte bulunulacağı belirtildi.

Açıklamada, başlangıç aşamasında olmasına rağmen 12 milyon dolar bağış toplayan derneğin, World Central Kitchen isimli yardım kuruluşu ile ortak çalışacağı ifade edildi.

Hayırsever Laurene Powell Jobs ile Amerika Gıda Fonu'nun kurucularından biri olan DiCaprio, projeye destek veren yardım kuruluşlarına teşekkür ederken, "Onlar, ihtiyaç sahibi, savunmasız insanları beslemek için sarsılmaz taahhütleriyle hepimize ilham verdi. Tüm desteğimizi hak ediyorlar." ifadesine yer verdi.

Kampanyaya bağış yapanlar arasında Apple ve Ford Vakfı gibi sektörlerinde dünya lideri firmaların da yer aldığı öğrenildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Kanal İstanbul'a neden ihtiyaç var?
AB'de liderlerden kritik Türkiye görüşmesi!