KUYİAD'dan duygulandıran yardım kampanyası

Kumrulu Yönetici ve İş Adamları Derneği, ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin fırınlara olan tüm borçlarını ödedi.

KUYİAD'dan duygulandıran yardım kampanyası
KUYİAD'dan duygulandıran yardım kampanyası
GİRİŞ 29.05.2020 23:15 GÜNCELLEME 29.05.2020 23:23

Kumrulu Yönetici ve İş Adamları Derneği (KUYİAD), çok anlamlı bir yardım kampanyası başlattı.

 

 

KUYİAD Başkanı Özay Dervişoğlu’nun teklifi ile Kumru ilçesinde gerek salgın süreci gerekse öncesinde, Fırınlara borç yazdırmış ve ödeme güçlüğüne düşmüş Kumrulu hemşerilerinin borçlarını, Kumrulu iş adamlarının desteği ile sildirmeyi başardı.

KUYİAD Başkanı Özay Dervişoğlu, “ilk başta kendi içimizde yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla istişare etmemiz sonucunda Kumrudaki fırınları arayarak, borcu olup ödeyemeyen vatandaşlarımızın borçlarını öğrendik.

 

 

Sonrasında derneğimizin yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, böyle bir zamanda hemşerilerimize nasıl destek olabilir diye fikir yürüttük. Tüm arkadaşlarım bu harekete büyük bir memnuniyetle katkı sağladı. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımız vesilesi ile hem Birçok Kumrulu hemşerimiz hem de Kumru ’lu olmayan birçok Dostumuz bu harekete katkı sunmak istediler ve katkı sundular. 

İHTİYAÇ SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZİN FIRINLARA BORÇ YAZDIRDIĞI YAKLAŞIK ON BİN EKMEK ÜCRETİ KUYAİD TARAFINDAN ÖDENEREK BORÇLAR SİLİNDİ!

Şu anda Kumru’daki Tüm fırınlarda ekmek borcu olan ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin birçoğunun borçlarının tamamını ödeyerek, sildirmiş durumdayız. Bizler bu ilçede doğup büyüdük, büyük şehirlere göç ederek farklı alanlarda iş sahibi olduk. Asla ilçemizi Kumru’muzu unutmadık. İçinde bulunduğumuz bu süreçte, her kesim gibi ilçemiz de oldukça yüksek oranda etkilenerek zaten var olan işsizlik ve gelir kaybı çok daha ileri seviyelere ulaştı. Evine ekmek almakta zorlanan ihtiyaç sahibi hemşerilerimize bir nebze olsun faydalı olabiliyorsak bizim için bundan daha büyük mutluluk olamaz. Önümüzdeki günler içerisinde belirli zamanlarda bu yardım kampanyamızı devam ettirmeyi planlıyoruz. İlçemizdeki öksüz-yetim çocuklarımız için de, bir çalışma içerisindeyiz. 

Kumru’da şu anda Başkan yardımcılarımız Sezai Tora ve İzzet Süğür, fırınlarla birebir iletişime geçerek veresiye defterinde ekmek borcu olan ihtiyaç sahibi ailelerin tüm borçlarını fırın işletmecilerine ödedi. Ayrıca, bazı fırıncı arkadaşlarımız da bizim bu kampanyamıza destek vererek katkı sundular bunun için de ayrıca teşekkür ediyorum

Bu yardım hareketi fikrimize destek olarak, hemen katkı sunan ve daha da fazla olması için bizzat çalışan Yönetim Kurulu Arkadaşlarımıza Yardımlarıyla bizleri bu yolda yalnız bırakmayan Kumru sevdalısı hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim bir söz var. Mesele Kumru ve Kumrulu isegerisi teferruattır.”

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Londra'da inanılmaz görüntüler! Sular altında kaldı
Mehmetçik Irak'ın kuzeyine Pençe'yi sağlam geçirdi