Osmaniye'de defineciler 200 yıllık tarihi mezarı kazdılar!

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde yaklaşık 200 yıllık olduğu tahmin edilen tarihi mezar kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kazıldı. Mahalle sakinleri ‘Burada altın var’ diye konuşmalardan esinlenerek definecilerin altın bulma umuduyla mezarı kazdığını iddia etti.

Osmaniye'de defineciler 200 yıllık tarihi mezarı kazdılar!
Osmaniye'de defineciler 200 yıllık tarihi mezarı kazdılar!
GİRİŞ 17.02.2021 17:39 GÜNCELLEME 17.02.2021 17:39
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Osmaniye'nin Düziçi ilçesi Boğaziçi Mahallesi’nde bulunan tarihi mezarlıkta bir mezarın kazıldığını fark eden mahalle sakinleri durumu mahalle muhtarına haber verdi. Mezarlığa gelen mahalle muhtarı Ömer Pehlivanoğlu yaptıkları incelemelerin ardından yaklaşık 200 yıllık olduğu düşünülen mezarın 1 metre kadar kazıldığını gördü. Mezarın gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kazıldığı tahmin ediliyor. Mahalle sakinlerinin ‘Burada altın var’ diye kendi aralarında konuşmasından esinlenerek defineciler tarafından altın bulma umuduyla mezarın kazıldığı iddia edilirken muhtar Pehlivanoğlu, mezarın kim ya da kimler tarafından kazıldığının bulunmasını istedi.Burada altın var diye konuşuluyordu

Mezarların kimlere ait olduklarını bilmediklerini ifade eden mahalle muhtarı Ömer Pehlivan, “Mahalle sakinleri haber verdi. Bende eşilen mezarın yanına geldim. Burası tarihi bir mezardır. Kim ya da kimler tarafından eşildiğini bilmiyoruz. Buradaki mezarların kimlere ait olduğunu bilmiyoruz. Çoğu belirsiz mezar bunların. İsim falan yok taşla yapılmış mezar bunlar, biz yetkililerden buranın düzenlenmesi için yardım talep etmiştik. Zeytin ağacı falan dikildi, düzenlendi.  Ondan sonra mezarlık olduğu biraz belli olamaya başladı. Mahalle sakinleri kendi aralarında konuşur, burada altın var diye. Bundan dolayı cahiller gelip kazmışlar” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • Şule Yüksel 1 yıl önce Şikayet Et
    Buldunuz mu altın ben polieim
    Cevapla
  • Aspava 1 yıl önce Şikayet Et
    Yok daha bulamamışlar
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bir günde 1 trilyon 421 milyar liralık işlem: Borsada manipülasyon patladı
Başkan Erdoğan'dan flaş talimat! Türkiye'den Libya hamlesi