Niğde'deki papağan 'Paşa' 500 kelime konuşuyor, dua ediyor, ilahi okuyor ve zikir çekiyor!

Niğde’de yaşayan Kuddusi Issı, yaklaşık 500 kelime konuşan dua okuyan, ilahi okuyan ve zikir çeken Paşa isimli papağanını 14 yıldır omzunda taşıyor.

GİRİŞ 22.02.2021 12:34 GÜNCELLEME 22.02.2021 12:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Niğde'nin Bor ilçesinde kuruyemiş dükkanı işleten Kuddusi Issı, “Papağan bizde bir arkadaş bir evlat hayvan sevgisidir. Papağan bağımlılık yapıyor. Aynı zamanda kendisini sevdirmek için bir sürü cilveler yapıyor. Bu bizden vazgeçemiyor biz de ondan vazgeçemiyoruz" dedi.14 yıldır benimle bir arkadaş bir evlat gibi

"14 yıldır bu papağan benim omzumda geziyor" diyen Issı, "Ben nereye gidersem papağan da geliyor. Sabah kalkınca baba dükkana gidelim, hadi baba eve gidelim. Ayaklarım üşüdü içeri girelim. Bir insanda olması gereken özelliklerin fazlasıyla sadakat, sahiplenme kıskanma özellikleri olan bir ayvan. Aşağı yukarı 500’ün üzerinde kelimesi var. Konuşur sohbet  eder, dua eder, zikir çeker, ilahi okur, bizim için değişik bir hobi. Bir arkadaş. Bir evlat” diye konuştu.Torunlarımla ilgilendiğim zaman kıskanır

Issı, papağının torunlarını ve eşini kendisinden kıskandığını ifade ederek, “Bazen özellikle söylemesini istediğimiz kelimeler oluyor. Genellikle bizim konuştuğumuz kelimeleri öğreniyor. Küfür etmez. Kendine ait bir dünyası var. Bizim dünyamıza uygun bizimle birlikte kahvaltı yapar, bizimle birlikte yemek yer. İstediğini işaret eder veririz. İlgilenmediğim zaman hemen küser. Torunları mı kıskanır. Torunlarımı sevmemi istemez. Hemen döner ilgilenmez. Veya onlara zarar vermeye çalışır. Eşimle yaklaşmamı istemez. Bu da bizim ailemizin bir ferdi” şeklinde konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
papağan Paşa
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • samimi 3 gün önce Şikayet Et
  Benden akilli .
  Cevapla
 • metin 4 gün önce Şikayet Et
  İnsanlara farz olanı hayvanlara yaptırıyoruz ne garip bir hal aldı dünya
  Cevapla
 • tunctunc 4 gün önce Şikayet Et
  MA$ALLAH..kilicdaroglundan bile ALLAHI cok anan papagan karde$imiz:-) Bu papagani camiye gitmeye ali$tirin vala her ezandan sonra gider duasinida eder gelir.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Roketsan Genel Müdürü İkinci açıkladı: 100 km sınırını aştık
Dünden bugüne Recep Tayyip Erdoğan ve hayatı