İstanbul'da cenazeler karıştı, defin işlemi yarım kaldı

İstanbul'da bir hastanede soyadları farklı olan 2 cenaze karıştırıldı. Sakaryalı kişinin cenazesi Siirt’e Siirtli kişinin cenazesi ise Sakarya'ya gitti.

İstanbul'da cenazeler karıştı, defin işlemi yarım kaldı
İstanbul'da cenazeler karıştı, defin işlemi yarım kaldı
GİRİŞ 01.05.2021 19:35 GÜNCELLEME 02.05.2021 01:46

İstanbul Küçükçekmece özel bir hastanede böbrek yetmezliği hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Siirt nüfusuna kayıtlı Gurbet Dadan (60) İstanbul’daki defin işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla memleketi olan Siirt’e gönderildi. Siirt merkez Çarşı Camii’nde yakınlarının cenazesini bekleyenler, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. İddiaya göre, 2 gün önce vefat eden Gurbet Dadan ile birlikte aynı hastanede 4 kişi daha vefat edince, Gurbet Dadan’ın cenazesi ismi ismiyle aynı olan kişinin cenazesi ile karıştırıldı ve Siirtli vefat etmiş kişinin cenazesi Sakarya’ya, Sakaryalı vefat etmiş kişinin cenazesi Siirt’e gönderildi.

10 binde 3 kişide görülen hastalığından ameliyatla kurtuldu!


Adları aynı soyadları farklı

2 gündür cenazeleri bekleyen yakınları, cenazenin üstünde ismi aynı ama soyismi farklı olduğu görünce cenazelerin karıştırıldığı ortaya çıktı. Bu duruma tepki gösteren cenaze yakınlarının defin işlemleri yarıda kaldı. Cenaze aracı şoförü ise cenazeyi Sakarya’ya götürmek üzere yola çıktı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kızılay'dan vatandaşlara acil çağrı! Yeni uyarı yapıldı
7,7'lik depremin yeraltındaki ürkütücü sesi