Çöp toplayarak KPSS'de Türkiye 25'incisi oldu, hedefi hukuk fakültesi!

Antalya'da çöp konteynerlerinden plastik ve metaller toplayan aynı zamanda 1,5 aylık bir süreçte zor koşullar altında çalışan ve KPSS'den 96,5 puan alarak Türkiye 25'incisi olan 32 yaşındaki Hakan Efe yeniden memur olmak istiyor.

Çöp toplayarak KPSS'de Türkiye 25'incisi oldu, hedefi hukuk fakültesi!
Çöp toplayarak KPSS'de Türkiye 25'incisi oldu, hedefi hukuk fakültesi!
GİRİŞ 04.06.2021 12:54 GÜNCELLEME 04.06.2021 12:56
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 32 yaşındaki Hakan Efe’nin azmi, herkese örnek olacak cinsten. Fen lisesinden mezun olup, 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanan Efe, bir yıl sonra Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ne yatay geçiş yaptı. Bu süreçte ortaöğretim KPSS sınavlarına da hazırlanan Efe, 98,5 puan alarak Türkiye 13’üncüsü oldu, eğitim gördüğü Marmara Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında tahakkuk personeli olarak çalışmaya başladı Amirleriyle yaşadığı sıkıntı yüzünden memuriyetten istifa eden Efe, ilerleyen süreçte maddi sıkıntılar ve annesinin kansere yakalanması üzerine Antalya’ya dönüş yaptı. Efe, burada geçici işlerde çalışmaya başladı, geçtiğimiz yıl da annesini kanserden dolayı kaybetti. Yaklaşık 1,5 yıldır boyunca işsiz kalan Efe, son olarak çöp konteynerlerinden plastik ve metal atıkları toplayarak geçimini sürdürmeye devam etti. Son olarak Ekim ayında KPSS’ye tekrar hazırlanmaya başlayan Efe, zor şartlar altında hem çalıştı hem derslerine hazırlandı ve son KPSS sınavından 96,5 puan alarak Türkiye 25’incisi oldu. Hakan Efe, şu anda açık öğretimden Hukuk Fakültesi’ni kazanmak için DGS’ye hazırlanıyor, bir yandan da istifa ettiği memuriyetine geri dönmeye hazırlanıyor. Efe’nin hedefinde yine dereceler var. 

Üniversite öğrencileri pandemide hobi olarak başladı, yoğun ilgi görüyorÜniversite öğrencileri pandemide hobi olarak başladı, yoğun ilgi görüyor

 

1 aya kadar memurluğa başlamayı bekliyorum

Yapılan haberler sonrası Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ın kendisiyle iletişime geçtiğini aktaran Hakan Efe, “Haberi görmüş ve beni aradı. Senin için yapabileceğimiz bir şey var mı diye sordu. Ben de eskiden Marmara Üniversitesi’ndeki memurluğumdan istifa ettiğimi ve tekrar geri dönmek istediğimi ilettim. O da geri dönmem için talimat vereceğini söyledi. O süreçte özel kalemi ve personel daire başkanıyla iletişimde kaldım. En son 20 Mayıs’ta, bana kadro açıp ve ilgili kurumlarla resmi yazışmaları yaptıklarını söylediler. Tahminimce 1 aya kadar memurluğa başlamayı bekliyorum” dedi. 

 
İlk 50’ye girerim

Günde 4-5 saat çalışarak DGS sınavına hazırlandığını da belirten Efe, “Şu anda açık öğretim Adalet bölümünden 3 tane dersim kaldı, bitmek üzere. Önümüzdeki temmuz ayının 11’inde 2 yıllık üniversiteden 4 yıllığa tamamlamak için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yapılacak. DGS’ye girmek için kaynak kitaplar aldım, ona hazırlanıyorum. Gerekli puanı alabilirsem Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne 3. sınıftan yerleşmeyi düşünüyorum. DGS’nin KPSS sınavıyla soru ağırlıkları benzer. O yüzden benzer bir performans çıkarıp ilk 50’ye girerim diye düşünüyorum” diye konuştu. Efe, Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra lisans mezunları için düzenlenecek KPSS sınavında Türkiye’de ilk 100’e girmeyi hedeflediğini söyledi.

 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
memurluk
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  ben meslek lisesi mezunuyum, katsayı yüzünden istediğim bölümü kazanabilecekken gidemedim üniversite bana hayal oldu. adam fen lisesine gitmiş zamanında, kazanmasa şaşardım.
  Cevapla
 • Çözücü 1 ay önce Şikayet Et
  Arıza bir durum var ama çözemedim.
  Cevapla
 • As. 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun işte azminin zaferi.
  Cevapla
 • Hyt 1 ay önce Şikayet Et
  Yolu bahtin açık olsun
  Cevapla
 • Selim 1 ay önce Şikayet Et
  Okumanın yaşı olmaz. Allah kolaylık versin kardeşim.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Canlı yayından bir cümle kesip 'TRT’nin yalan haberi' diye servis ettiler
Meteoroloji'den son dakika 3 il için sel uyarısı ve yüksek sıcaklık açıklaması