2 yıl önce 2 inekle hobi olarak başladı, şimdi gelir kapısı oldu

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde yaşayan 34 yaşındaki Selda Karaduman 2 yıl önce hobi amaçlı satın aldığı 2 ineğinden elde ettiği süt ürünlerini satmaya başladı. Zamanla talep artınca gelir kapısına dönüştürerek meslek sahibi oldu.

2 yıl önce 2 inekle hobi olarak başladı, şimdi gelir kapısı oldu
2 yıl önce 2 inekle hobi olarak başladı, şimdi gelir kapısı oldu
GİRİŞ 25.10.2021 15:01 GÜNCELLEME 25.10.2021 15:01
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yaklaşık 2 yıl önce hobi olması amacıyla 2 tane inek satın alan Selda Karaduman, elde ettiği süt ürünlerini fazla olması nedeniyle çevresindekilere satmaya başladı. Gelen taleplerin artması üzerine inek sayısını arttıran Karaduman, Sivrihisar Belediyesi’nin kadın üreticilere verdiği destek sayesinde işletme kurdu. Sekiz inekle günlük süt ve tereyağı ve kaymak gibi ürünler satan Karaduman, ilçede bulunan Arastalar Çarşısı’ndaki dükkanıyla hazırladığı ürünleri vatandaşların sofrasıyla buluşturuyor. 

Yolda düşürülen emekli maaşını bulan kadın sahibine teslim ettiYolda düşürülen emekli maaşını bulan kadın sahibine teslim etti


 
YETİŞEMEDİĞİM ZAMAN KÖYDEKİ ARKADAŞLARDAN DESTEK ALIYORUM 

Yoğun talep nedeniyle köydeki komşularından da destek alarak siparişleri yetiştirdiğini söyleyen Selda Karaduman, “İlk başta 2 tane inekle birlikte hobi olarak başladık bu işe. Bir süre sonra elimizde ürünler çok fazla gelmeye başladı. Ben de fazla olanları elimden çıkarmayı düşündüm ve çevremdekilere dağıtmaya başladım. Alım ve satım güzel olunca, sütten gelen parayla tekrar inek aldım. Ondan sonra da 8 tane ineğimiz oldu. Daha sonra başkanımız Hamid bey burayı açmamıza vesile oldu. Günlük inek sütü, tereyağı, kaymak, köy tavuğu yumurtası ve kesimi de yapıyoruz. Yetişemediğimiz zaman da köydeki arkadaşlardan destek alıyorum. Onlar bana destek sağlıyor, ben de maddi anlamda onlara destek sağlıyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Masallah, Allah artirsin insallah..
  Cevapla
 • haymanali 2 yıl önce Şikayet Et
  Hobi diye baslamismis:))
  Cevapla
 • supercobra 2 yıl önce Şikayet Et
  haymanali gipsy
  Cevapla
 • Ayarcı 2 yıl önce Şikayet Et
  Maaşalah... Kendi kazandığı para ne kadar tatlıdır... helal olsun...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Güler'den Yunan Bakan'a net mesaj: Buyursun turistik geziye gelsin
Telaşlandıran yeni salgın! Hızla yayılıyor: Yüzlerce ölü, binlerce vaka var