Robot resim çizen polis emekli oldu, resim dersi veriyor! 20'yi aşkın sergi açtı

Manisa'da yaşayan evli ve 2 çocuk babası emekli polis memuru Hidayet Gültekin Bingöl'de görev yaptığı sırada köy korucularının verdiği eşkalle robot resim çizip teröristlerin yakalanmasını sağlıyordu. Gültekin şimdi resim dersi veriyor.

GİRİŞ 04.01.2022 12:29 GÜNCELLEME 04.01.2022 15:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bingöl'de görev yaptığı sırada köy korucularının verdiği eşkalle robot resim çizip, teröristin yakalanmasını sağlayan polis memuru Hidayet Gültekin (62), emekli olduktan sonra resim atölyesi açtı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'sanatçı belgesi' de alan Gültekin, şimdi Manisa'da yüzlerce öğrenci yetiştiriyor, imkanı olmayan çocuklara ücretsiz kurs veriyor.

İnternetsiz kaldığı 2 haftada öğrendi! Fiyatları 40 bin lirayı buluyorİnternetsiz kaldığı 2 haftada öğrendi! Fiyatları 40 bin lirayı buluyor

Ablası için gittiği dernekte işitme engelli eşiyle tanışıp evlendiAblası için gittiği dernekte işitme engelli eşiyle tanışıp evlendi

20'Yİ AŞKIN SERGİ AÇTI

Manisa'da yaşayan, evli ve 2 çocuk babası Hidayet Gültekin, 1990 yılında polis oldu. Bingöl'deki görevi sırasında saldırıya uğrayan köy korucularının verdiği eşkal ile robot resim çizip, teröristin yakalanmasını sağlayan Gültekin, sonraki yıllarda da yeteneği ile çok sayıda suçlunun bulunması çalışmalarına destek oldu. Gültekin daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 'sanatçı belgesi' aldı. Polislik mesleğinden 53 yaşında emekli olan Gültekin, bu zamanda kadar 20'ye aşkın sergi açtı. Emekli olduktan sonra resim atölyesi açan Gültekin, şimdi yüzlerce öğrenci yetiştiriyor, imkanı olmayan çocuklara ücretsiz kurs veriyor.

EVİMİN BİR ODASI ATÖLYEM GİBİYDİ

Polislik yaptığı süre boyunca resim çizmeyi bırakmadığını anlatan Hidayet Gültekin, "Sivas'ta reklam işleri ile uğraşıyordum. Hobi olarak ressam ve aynı zamanda heykeltıraş olan Selahattin Aydemir ile çalışıyordum. Emniyete alım olacağını duymuştum. Bir başladım, baktım ki 26 yıl geçmiş ve emekliye ayrıldım. Bu süreçte hobim olan resim çizmeyi hiç bırakmadım, evimin bir odası atölyem gibiydi. Emniyette çalıştığım süre zarfında 14 defa sergi açtım. Toplamda ise 20'yi aşkın sergim var. Yurt içi ve yurt dışında birçok sergi gezdim. Manisa Valiliği'nin girişimi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün çalışması ile bakanlıkça sanatçı belgemi aldım" dedi.

ÇOK SAYIDA ÇOCUK YETİŞTİRDİ

Çok sayıda öğrenci yetiştirdiğini dile getiren Gültekin, imkanı olmayan ailelerin çocuklarına da ücretsiz kurs verdiğini belirterek, "Emekli olalı 6 yıl oldu. Milli Eğitim'e bağlı bir anaokulunda çalışıyorum, resim çizip, öğretiyorum. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi'nde kurs verdiğim 16 öğrencim var. Bir de maddi durumu iyi olmayan ailelerin 32 çocuğuna ücretsiz kurs veriyorum. Belirli bir süre sonra karşınızdaki gençlere bir şeyler aktarmak gerekiyor, bunun çabası içindeyim" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • aspnetturkiye.com 2 yıl önce Şikayet Et
    helal üretmek bu... ülkede herkes agzını açıp gariban edebiyatı yapıyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Irak'tan 37 yıl sonra bir ilk! Resmen duyurdular
Yılmaz Özdil, 'Kılıçdaroğlu medyası’nı ifşa etti!