Ordu'da sağlık ekipleri 93 yaşındaki Ahmet amcanın aşısı için yollara düştü

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde yaşayan 93 yaşındaki Ahmet Karakoç hatırlatma dozu için Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvurdu. Sağlık görevlileri yoğun kar yağışına rağmen evine giderek hem Karakoç'u ve eşini hem de komşularına kovid aşısı yaptı.

Ordu'da sağlık ekipleri 93 yaşındaki Ahmet amcanın aşısı için yollara düştü
Ordu'da sağlık ekipleri 93 yaşındaki Ahmet amcanın aşısı için yollara düştü
GİRİŞ 15.01.2022 09:23 GÜNCELLEME 15.01.2022 09:23

Türkiye’de koronavirüs aşılamasında ikinci sırada yer alan Ordu’da, salgına karşı sağlık görevlilerinin mücadelesi sürüyor. Ordu’nun Mesudiye ilçesine bağlı Yavşan Mahallesi’nde yaşayan Ahmet Karakoç, koronavirüs salgınına karşı hatırlatma dozunu olmak için Toplum Sağlığı Merkezi’ne başvurdu. Karakoç'un talebi doğrultusunda harekete geçen mobil aşı ekibi, karlı kaplı yollardan geçerek yaşadığı eve ulaştı. Burada Karakoç’un ve eşinin aşısını yapan sağlık görevlileri, komşularına da aşı yaptı. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ise, o anları sosyal medya hesabından paylaştı. Kısa sürede ilgi gören video, birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

ZORLU HAVA VE YOL ŞARTLARINA RAĞMEN GİTTİK

Aşı yapılan evde açıklamalarda bulunan Dr. Sevim Şentürk, “İlçemiz Yavşan Mahallesi'nde Covid-19 aşısı hatırlatma dozunu yaptırmak isteyen 93 yaşındaki Ahmet Karakoç'un evine kurumumuz mobil aşı ekimiz ile birlikte zorlu hava ve yol şartlarına rağmen hizmet aracımızla gittik. Daha önceki aşı dozları yine tarafımızca evinde uygulanmış olan Ahmet Bey'e eşine ve komşularına hatırlatma dozlarını da yaptık. Covid-19 pandemisiyle mücadelemiz devam etmekte. Aşının gücüne inanın sağlıkla kalın” dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
kovid
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan Millet İttifakı'na tepki: Gevşeklik, cıvıklık!