Kazada kolunu kaybeden işçi 17 yıldır tazminatını alamıyor

Mevsimlik işçi olarak çalışan Yusuf Çalışkan, trafik kazasında sağ kolunu kaybetti. Hukukun kapısını çalıp tazminat kazanan Çalışkan, söz konusu firmanın sürekli isim değiştirmesi sebebiyle 17 yıldır hakkını alamıyor.

GİRİŞ 04.02.2022 20:02 GÜNCELLEME 04.02.2022 20:02
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Yusuf Çalışkan, mevsimlik işçi olarak çalışıyordu. Bir otobüs firmasıyla Samsun’dan Antalya’ya giderken bindiği araç kaza yaptı. Çalışkan, sağ kolunu kaybetti, firma suçlu bulundu.

Kazada kolunu kaybeden işçi 17 yıldır tazminatını alamıyor

ŞİRKET İSİM DEĞİŞTİREREK 17 YILDIR TAZMİNATI ÖDEMİYOR

2005'teki kaza sonrası Çalışkan, adaletin kapısını çaldı, ancak adı sık sık kazalara karışan ulaştırma şirketi tazminatı ödememek için hukuk dışı yola başvurdu. Durmadan isim değiştirerek sorumluluktan kaçmaya çalıştı.

Avukat Şafak Yüksek

Avukat Şafak Yüksek, olanları şöyle anlattı:

"Burası borçlu şirket değil, biz de güncel yetkili değiliz derken aslında eski çalışanına yani herkes tarafından bilinen baş danışmanına devrediyor şirketi. Ve şirketin unvanları değişti derken bu şirket o şirket değil derken insanın aklıyla dalga geçen hareketler yapıyorlar."

HACİZ İŞLEMLERİ DE İŞE YARAMADI

2005'te açlan davada firmanın 370 bin lira ödemesine hükmedildi. Tazminat ödenmeyince faiz uygulandı miktar 700 bin liraya çıktı.

Yusuf Çalışkan avukatı aracılığıyla, tazminatı alabilmek için şirketlerin adreslerine haciz yolladı, firmanın bazı malları haczedildi. Ancak bu miktar da tazminatı karşılamadı.

Kolunu kaybeden Çalışkan'ın avukatları şimdi geri kalan miktarı tahsil etmeye çalışıyor.

KAYNAK: TRT HABER
YORUMLAR 8
 • imam 10 ay önce Şikayet Et
  Ve Türkiyede "devlet" var, "adalet" var. Yaşasın Türk adaleti. İki gerçek var. 1 Adam kolunu kaybetmiş. 2 tazminat kazanmış. Bu iki gerçeği bir araya getirip adamın hakkını veremeyen, devlet mi, adalet mi, her ne ise.... İşte bu halde. Bu ülkede yapılan hülleyi tarih ne gördü, ne de duydu. Hülle rejimin tam ortasındayız. Yeter ki güçlü ol.
  Cevapla
 • adil 10 ay önce Şikayet Et
  malesef ülkemizde en son güven duyduğumuz kurum adalet bakanlığıdır. adaletin olmadığı toplumlarda zulüm haksızlık bol olur, zulmün olduğu yerde bela ve musibet eksik olmaz. mazlumlar adaleti nerede arayacak,kendi adaletimizi kendimiz mi sağlayalım ne yapalım
  Cevapla
 • hasan 10 ay önce Şikayet Et
  medyaya yansidigi icin, simdi herkes sahin kesilir, secimlerde yaklasiyor, tam zamani, yakinda hakkini tahsil eder.
  Cevapla
 • metın 10 ay önce Şikayet Et
  Burası Türkiye
  Cevapla
 • mert 10 ay önce Şikayet Et
  o günkü firma sahibin hersyine tedbir konulmasi gerekirdi aldigi nefese dahi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Partili Çelebi'den TBMM'de salvolar! HDP'liler çılgına döndü
Çin Devlet Başkanı Şi'den Filistin mesajı: Böyle devam edemez...