Denizli'de 71 yaşındaki adam karın ağrısıyla gitti, içi taş dolu böbreği alındı

Denizli'de yaşayan 71 yaşındaki Abdullah Çavdar karnında oluşan şişlik ve ağrılar üzerine hastaneye gidince sol böbreğinin 20-25 santimetreye kadar büyüdüğünü öğrendi. Hastanın içi taşlarla dolu böbreği başarılı bir ameliyatla alındı

Denizli'de 71 yaşındaki adam karın ağrısıyla gitti, içi taş dolu böbreği alındı
Denizli'de 71 yaşındaki adam karın ağrısıyla gitti, içi taş dolu böbreği alındı
GİRİŞ 09.02.2022 16:08 GÜNCELLEME 09.02.2022 16:57

Denizli’de yaşayan 71 yaşındaki Abdullah Çavdar, karnında oluşan şişlik ve ağrılar üzerine hastaneye gitmeye karar verdi. Araştırmalara başlayan Çavdar, Üroloji Uzmanı Op. Dr. Süleyman Kayık’ın yaptığı başarılı operasyonlar sonucu Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’ne gitti. Üroloji Uzmanı Dr. Kayık tarafından muayene edilen Çavdar’ın sol böbreğinin içinde çok sayıda taş bulunduğu, böbreğin boyutlarının 20-25 santimetreye kadar ulaştığı ve idrar dolu bir kese haline geldiği tespit edildi. Böbreğin çalışmadığını ve hasta için risk oluşturduğunu belirleyen Dr. Kayık, hastayı ameliyata alarak dev bir boyuta oluşan böbreği aldı. Yapılan başarılı operasyon sonucu hasta sağlığına kavuştu. 

Kırgızistan'dan gelen yaşlı hasta Eskişehir'de yapılan 8 saatlik operasyonla iyileştiKırgızistan'dan gelen yaşlı hasta Eskişehir'de yapılan 8 saatlik operasyonla iyileşti


 
BÖBREK İÇİNDEKİ TAŞLARLA BİRLİKTE ALINDI

Op. Dr. Süleyman Kayık, “Uzun yıllardan beri karnında şişlik ve ara ara ağrı olması gibi şikayetlerle hasta hastanemize başvurdu. Yapılan muayene ve tetkiklerinde sol böbreğin içinde çok sayıda taş ve böbrek boyutlarının 20-25 cm büyüdüğü ve içi idrar dolu bir kese haline geldiğini tespit ettik. Sol böbrek fonksiyon görmüyordu ve alınmasına karar verdik. Yapılan ameliyat ile hastanın sol böbreği içindeki taşlarla birlikte alındı” dedi.  


 
SAMİMİ TAVIRLARI ÇOK RAHATLATTI

Uzun araştırmalar sonucu doğru karar verdiğini belirten Çavdar, “Hocamız kafamızda soru işareti bırakmayacak şekilde bizimle çok güzel ilgilendi. Sağlık durumum ile ilgili bizleri sürekli bilgilendirdi. Sıcak ve samimi tavırları bizi çok rahatlattı. Çok ciddi bir operasyon geçirmeme, sol böbreğim alınmasına rağmen moral ve motivasyonum hiç düşmedi. Başta Op. Dr. Süleyman Kayık olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'Abdülhamid Han' Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bekliyor
Cemal Enginyurt ve gazeteci Şimşek arasında canlı yayında gerilim