Hasan amca 10 yıl evli kaldığı eşine 15 yıldır nafaka ödüyor! Evini bile sattı

Uşak'ta yaşayan 73 yaşındaki Hasan Kaşıkçı 1996 yılında evlenip 10 yıl evli kaldı. 15 yıldır nafaka ödeyen Kaşıkçı nafaka yüzünden evinden oldu. Pek çok hastalığı bulunan ve ilaç kullanan yaşlı adam fitre ve aşevi yemekleriyle yaşıyor.

Hasan amca 10 yıl evli kaldığı eşine 15 yıldır nafaka ödüyor! Evini bile sattı
Hasan amca 10 yıl evli kaldığı eşine 15 yıldır nafaka ödüyor! Evini bile sattı
GİRİŞ 10.02.2022 11:44 GÜNCELLEME 10.02.2022 11:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

73 yaşındaki Hasan Kaşıkçı, ailesinin de onayıyla 1996 evlenmeye karar verdi. Evlenmeden önce çocuk isteği olmadığını eşine ileten Kaşıkçı, anlaşma sağlanınca da ikinci defa dünya evine girdi. Evlenmeden önce noter huzurunda anlaşma yapıldığını da iddia eden Hasan Kaşıkçı, yapılan anlaşma gereği ölene kadar üzerine kayıtlı olan evin kendi üzerinde kalmasının devam edeceği, öldükten sonrasında da evin yarısının ilk eşinden olan 2 çocuğuna, yarısının da yeni eşine kalacağını belirtti. Fakat yapılan anlaşmanın unutulmasıyla 1998 senesinde Hasan Kaşıkçı’nın 2.evliliğinden olan oğlu Berk Kaşıkçı dünyaya geldi. Baba Hasan Kaşıkçı’nın iddialarına göre, Berk Kaşıkçı’nın dünyaya gelmesiyle evin tamamını istemesi üzerine kavgaların çıktığını, bu nedenle de eşinin yaklaşık 4 kere evdeki eşyaları toplayıp aile evine döndüğü öğrenildi. Meydana gelen kavgaların ardından boşanma kararı alan Hasan Kaşıkçı’nın ise o andan itibaren adeta başına gelmeyen kalmadı. Bir tamirci ustası olan ve kendi yerini işleten Hasan Kaşıkçı, o dönemin parasıyla 100 lira nafaka ödeme başladı. Nafakayla birlikte diğer borçların da üst üste gelmesiyle birlikte evine icra gelen Hasan Kaşıkçı, evini satmak zorunda kaldı.

Son zamanlarda gündemde: İslam Hukuku'nda 'nafaka'Son zamanlarda gündemde: İslam Hukuku'nda 'nafaka'

EVİNİ SATMAK ZORUNDA KALDI

Hasan Kaşıkçı, başından geçenleri, “100 liradan başladı nafaka. 100 lira yetmez diye 50 lira da kendimden ilave ettim, adliyede kabul olmadı. Şu anda her ay 670 TL ödüyorum. Ev kiram da 650 TL. Bankalara olan kredi borçlarım bir tarafta. Yani elimde hiçbir şey kalmıyor. Aldığım emekli maaşı da yetmedi. Evi satmaya mecbur kaldım. Eve icra geldi. Maddi manevi sıkıntıda kaldım” sözleriyle anlattı. 

AŞEVİNDEN ALDIĞI YEMEKLE DOYUYOR 

Yaşadığı zorlu koşullara da değinin Hasan Kaşıkçı, evin faturalarını SSK’dan aldığı emekli maaşı ile karşıladığını, zaman zaman vatandaşlardan fitre ve zekât yardımı aldığını, bununla birlikte de karnını aşevinden düzenli olarak 2 günde 1 aldığı yemekle doyurduğunu belirtti. Öte yandan, çok sayıda ilaç kullanan Hasan Kaşıkçı, “Bu dünyada, ‘Dünya kadar evin olsa ne olacak, paran olsa ne olacak?’ Ben her şeyden vazgeçtim. Sadece bu günümü; sağlıkla, sıhhatle, mutlulukla geçirip. Abdestimi alıp, namazımı kılıp Allah’ın karşısına çıkabilirsem benden bahtiyar kimse yok” dedi. Ölen küçük kardeşinden yadigâr olarak kalan köpeği “Ateş” ile beraber hayatını sürdüren Hasan Kaşıkçı, birbirlerine can yoldaşı olduklarını belirtti. “Gel” dediğinde gelen, “Git” dediğinde giden dostu Ateş’in insanlar gibi söz dinlediğini de sözlerine ekleyen Kaşıkçı, önceden Ateş’le birlikte beslediği tavşanın öldüğünü, Ateş’in de ölürse ne yapacağını bilmediğini ifade etti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • Metin Tekin 9 ay önce Şikayet Et
    Çocuğa ödesin ama kadına değil.. Kimse kimsenin yükünü ömür boyu çekmek zorunda değil. Kaç sene evli kalırsa kalsın en fazla bir sene nafaka ödenmeli. Gerisi kul hakkına girer diye düşünüyorum..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İbrahim Tatlıses: Bize Cumhurbaşkanı yeter gerisi te go ti çi go ti..
CHP yönetimindeki İstanbul'da şaşırtmayan görüntü! Tramvaya binenler bakın nerede indi