Dünyanın en uzun genci 228 cm boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

ABD’nin Florida eyaletinde IMG Academy basket takımının yıldızı Olivier Rioux, 15 yaşında olmasına rağmen 228 santim uzunluğunda. Kanadalı Rioux, dünyanın en uzun genci olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Dünyanın en uzun genci 228 cm boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
Dünyanın en uzun genci 228 cm boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
GİRİŞ 16.02.2022 17:47 GÜNCELLEME 16.02.2022 17:47

15 yaşındaki Olivier Rioux, dünyanın en uzun genci olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Okulundaki basketbol takımının vazgeçilmezi olan 2 metre 28 cm boya sahip genç, gelişim çağında olduğu için daha da uzayacak.

UZAYAMAYA DEVAM EDECEK

IMG Academy, öğrencilerinin Guinness’e girmesini, internet sitelerinden, “Her öğrenci sporcumuz bir üst seviyeye çıkmak için çabalar ama Olivier Rioux farklı bir şekilde yeni zirvelere ulaşıyor” ifadesini kullandı. Rioux, büyüme çağında olduğu için boyu daha da uzayacak. Diğer oyuncular, takımında pivot olarak görev yapan Rioux’un yanında küçücük kalıyor.

EVİN TAVANI YÜKSELTİLDİ

Anne ve babası, Rioux rahat etsin diye evin tavanını yükseltti, masa ve lavaboların yüksekliğini artırdı. Yetenekli basketbolcu, potayı rakip oyunculara kapatmasının yanı sıra üç sayılık atışlarda da etkili. Rioux’un tahmin edileceği gibi en büyük hedefi, günün birinde NBA’de oynamak.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Akşener'den olay CHP çıkışı: Bıktım, usandım! Midem bulanıyor artık
İsrailli gazete haberini yaptı: Türkiye fark attı!