YTB aile ve sosyal hizmetler alanlarında uzmanlık bursu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın düzenlediği 'YTB Aile ve Sosyal Hizmetler Alanlarında Uzmanlık Bursu' yurt dışında yaşayanların aile ve sosyal hizmetler konusundaki danışmanlık hizmeti için insan yetişmesini sağlıyor

YTB aile ve sosyal hizmetler alanlarında uzmanlık bursu
YTB aile ve sosyal hizmetler alanlarında uzmanlık bursu
GİRİŞ 13.04.2022 17:23 GÜNCELLEME 13.04.2022 17:23

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından hem yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik aile ve sosyal hizmetler konusunda; danışmanlık, destek ve terapi gibi hizmetlerin artması hem de hizmet sağlayacak insan kaynağının yetiştirilmesi için hayata geçirilen “YTB Aile ve Sosyal Hizmetler Alanlarında Uzmanlık Bursu” programının başvuruları devam ediyor. Programa yurt dışında ikamet eden ve bu ülkelerde bulunan aile ve sosyal hizmetlere uygun bölümlerde (pedagoji, sosyal pedagoji, pedagojik psikoloji, psikoloji, klinik psikoloji, tıp vb.) üniversite eğitimi almış kişiler başvurabilecek. Programla birlikte terapi ya da danışmanlık gibi özel alanlarda adayların uzmanlaşmalarını sağlayacak mesleki sertifika programlarının desteklenmesi amaçlanıyor.

HİZMET YERİ VE SÜRESİ BURSİYER İLE YTB TARAFINDAN PLANLANACAK

Bursiyerliğe hak kazanan adaylardan yurtdışındaki bir STK bünyesinde uzmanlık alanına uygun olarak gönüllü danışmanlık hizmeti vermesi de bekleniyor. Hizmet yeri ve süresi bursiyer ile YTB tarafından planlanacak. Sağlanan bilgilendirme faaliyetleri ve verilen danışmanlık hizmeti YTB’ye düzenli olarak raporlanacak. 

10 BİN AVRO BURS

Verilen burs sadece adayın alacağı sertifika programının ücretini kapsayacak. Bursun azami tutarı 10 bin Avro veya 10 bin Avroya denk gelen ilgili ülke para birimi tutarı kadar olacak.  Burs ödemesi sertifika programının uzunluğuna göre program bitiminde ya da belli aralıklarla ödenecek. Bursun devamlılığı, sertifika/eğitim programındaki devamlılığa ve başarıya bağlı olacak.

Programa Türk Vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olanlar başvurabilecek. İlgili ülke makamları tarafından resmi olarak kabul edilen bir uzmanlık eğitim programından kabul almış olmak başvuru şartları arasında yer alıyor. Burs programına 01.01.1982 ve sonrası doğmuş olanlar kabul edilecek. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mesut Özil posteri Almanları çıldırttı! Tribünü birbirine kattılar
İşte Meral Akşener'in koltuğu sallanıyor! Kulislere sızan iddiayı açıkladı