Miyoplar dünyayı nasıl görür? Miyop olan kişilerin gözlüklerini çıkardıklarında etrafı görüş açısı!

Miyopların gözlüklerini çıkarttıklarında dünyaya nasıl bir çerçeveden baktıklarını hiç merak ettiniz mi? Aynı dünyaya bambaşka açı ve mercekten bakan miyopların etrafınasıl gördüklerini tasvir eden o muhteşem eserler!

Miyoplar dünyayı nasıl görür? Miyop olan kişilerin gözlüklerini çıkardıklarında etrafı görüş açısı!
Miyoplar dünyayı nasıl görür? Miyop olan kişilerin gözlüklerini çıkardıklarında etrafı görüş açısı!
GİRİŞ 05.12.2023 11:51 GÜNCELLEME 05.12.2023 11:51
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Miyop veya astigmat gibi göz problemi bulunan insanların gözlük veya lens olmadan çevrelerini nasıl ve ne şekilde gördüklerini sanatçı Philip Barlow yağlı boya çalışmalarıyla bizlere sunmuş. Cape Town'lu sanatçının eserleri ilk bakışta odaklanmamış fotoğrafları andırsa da bunların hepsi aslında birer yağlı boya resminden ibaret. İşte, miyopların çevreyi nasıl gördüğü gerçeği!

İstanbul'a yakın denize girilecek yerler ve plajlar: 2023 plaj ücretleri belirlendi!İstanbul'a yakın denize girilecek yerler ve plajlar: 2023 plaj ücretleri belirlendi!

Bu hiper gerçekçi yağlı boya sanat eserleri, miyop bir şekilde dünyayı gören kişilerin sahip oldukları bulanık bakış açısını mükemmel bir şekilde tasvir etmiş. Görme problemi yaşayanların normal görüşe sahip kişilere oranla ne denli farklı bir dünyaları var işte buyurun:

KAYNAK: BORED PANDA
Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 13
 • Mustafa Türköz 10 ay önce Şikayet Et
  Sanırım ressam miyop tu, zira tıpkı benim gördüğüm gibi çizmiş!
  Cevapla
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Uln hemen konuyu ihalara getirilmis bu nasil kfa ne cok heseyi biliyonuz bitiniz olmadi geiniz dfonlunuz yeter
  Cevapla
 • Cam yapamıyoruz: 11 ay önce Şikayet Et
  Evet, yakın ve uzak ikisi bir arada gözlük camıyaptırmak isterseniz, orta kalitedeki cam bile 12.000 TL: İHA yapıyoruz da, gözlük camı için çalışan niye yok. Halbuki 40 yaşını geçenlerin çoğunda, 50'sini geçenlerin hemen hemen hepsinde yakın görme bozuluyor (presbiyopi).
  Cevapla
 • Hasan 11 ay önce Şikayet Et
  Rabbim herkese acil şifalar ihsan eylesin Insallah...
  Cevapla
 • Yani 11 ay önce Şikayet Et
  Evet böyle görüyorum Geceleyin kırmızı ışıkta trafik lambasi, arabalarin arkasındaki kırmızı ışıklar , etraftaki mağazaların benzinliklerin kırmızı ışıkları birbirine giriyo Nostaljik türk filmi gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Fidan'dan son dakika Suriye ve İsrail açıklaması!
Tarım Kredi Market'ten yeni indirim! İşte ürün listesi