Parayı bastırıp 'Tanrı yok' diyecek

Ateist profesör Richard Dawkins başkent Londra’daki otobüslerin birisine 'Muhtemelen Tanrı yok' yazılı ilan astırmak için para topluyor.

Parayı bastırıp 'Tanrı yok' diyecek
Parayı bastırıp 'Tanrı yok' diyecek
GİRİŞ 22.10.2008 21:25 GÜNCELLEME 22.10.2008 21:25
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

İngiliz Hümanizm Birliği çatısı altında başlatılan kampanya için bugüne kadar yaklaşık 10 bin sterlin (27 bin YTL) toplandı.

Dawkins’in Hıristiyan ve Müslüman yolcuları rahatsız edecek bu ilanı otobüslere astırmak için ihtiyacı olan tutar ise sadece 5 bin 500 sterlin. (15 bin YTL) Belediye ilan başvurusunu kabul ederse ocak ayından itibaren bu ilan otobüslerde yerini almış olacak. - akşam

YORUMLAR 33
 • hakan kaya 15 yıl önce Şikayet Et
  allah büyüktür. tek lafla bu günkü konuyu kapatmak istiyorum "herkes ölümü tadacaktır" özelliklede şu yazının çıkarılması için para verenlere
  Cevapla
 • Veysi Deniz 15 yıl önce Şikayet Et
  Açık ve net. Adam ne demek istediğini gayet açık ve net bir biçimde söylüyor. Erol Kara ve başkaları lütfen konuyu sulandırıp, başka yerlere çekmesin. Bu olay inşaallah uyumakta olan dindarların uyanmasına vesile olur. Bunun gibi bizde binlerce var. Biz tebliğle mükellefiz. Hop oturup hop kalmak cahillerin işi. 'MEDENİLERE GALEBE ÇALMAK İKNA İLEDİR...' (B.S.NURSİ)
  Cevapla
 • R.Mehmet 15 yıl önce Şikayet Et
  Sevili Haber7'ciler. Adama parasız reklam yapıyorsunuz ya... Kimseden para toplamasına gerek yok. Tebrikler...
  Cevapla
 • enginazaklı 15 yıl önce Şikayet Et
  bencede insan yoktur.. varmıyım yokmuyum.bir var bir yokmuyum.
  Cevapla
 • ariel crown 15 yıl önce Şikayet Et
  Ahir Zaman Görevlisi Dawkins. "Allahü Teala alenen inkar edilmedikçe Mehdi çıkmaz" hadisi şerifindeki "alenen" ifadesi "ilan" kökünden gelmektedir. Alenen, yani ilan eder biçimde (açıkça) demektir. Adam da hadisi doğrulamak için "ilan vererek" yani alenen inkar ediyor daha ne yapsın. Evrimcilerin duayeni, Darwinizmin dünyadaki en büyük lideri, Darwin'in en sadık takipçisi Dawkins'in ahir zamanda görevli bir inkarcı olduğu çok açık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Odessa katliamına cevap... Ukrayna Rus gemisini batırdı
Diyarbakır’da 9 kişinin öldürüldüğü vahşet ambulans kamerasında!