Leyla İmret hakkında soruşturma

"Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz" açıklaması nedeniyle Cizre Belediye Başkanı İmret hakkında soruşturma başlatıldı.

Leyla İmret hakkında soruşturma
Leyla İmret hakkında soruşturma
GİRİŞ 11.09.2015 07:45 GÜNCELLEME 11.09.2015 07:46
Bu Habere 83 Yorum Yapılmış

Sözde "özyönetim" ilanı yapan çok sayıda DBP'li başkan görevden uzaklaştırıldı, bazıları ise tutuklandı. Son olarak Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret "Cizre'de Türkiye'ye karşı iç savaş yürütüldüğüne" dair açıklamasıyla gündemde. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı İmret hakkında soruşturma başlattı. Ayrıca idari yönden yasal gereği için İçişleri Bakanlığı'na yazı yazıldığı bildirildi.

'İSYANA TAHRİK'TEN SORUŞTURMA

Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret hakkında, yabancı bir haber sitesine yaptığı,''Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz'' açıklaması nedeniyle ''Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçlarından soruşturma başlatıldı.

İNGİLİZ SİTENİN İÇ SAVAŞ HABERİ

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, İmret'in yabancı haber sitesi VICE News'e yaptığı açıklamaların haberleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu haber sitesi VICE News'ün, ''Türkiye'de iç savaş çıkacak; Kürt direnişinin merkezine hoşgeldiniz'' başlığıyla sunduğu haberde, Cizre Belediye Başkanı İmret'in görüşlerine yer verdiği kaydedildi.

"İÇ SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ"

İmret'in haber sitesine verdiği demeçte, ''Bir söz vardır, barış olacaksa Cizre'den başlayacaktır ve savaş da olacaksa Cizre'den başlayacaktır'' ve ''Türkiye'de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz'' şeklinde ifadeler kullandığına işaret edilen açıklamada, ''Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik'' ve''Terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçları kapsamında, söz konusu iddiaların soruşturulması gerektiği vurgulandı.

İÇİŞLERİ'NE 'GÖREVDEN ALIN' YAZISI

Bu nedenle İmret hakkında ''Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik ve terör örgütünün propagandasını yapmak'' suçlarından soruşturma açıldığı ve suç yeri itibariyle dosyanın Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiği belirtilen açıklamada, ayrıca idari yönden yasal gereği için İçişleri Bakanlığı'na yazı yazıldığı bildirildi.

Leyla İmret'ten skandal sözler!

YAZDIR
YORUMLAR 83
 • selami 5 yıl önce Şikayet Et
  asıııın hainleri
  Cevapla
 • i Öztürk 5 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa daki kanı bozulmuş nesil asaletliler neden avrupayı karıştirmiyorlar demekki gavurun ekmegini yiyenler gavurun kilicini çaliyorlar
  Cevapla
 • ZAZA 5 yıl önce Şikayet Et
  bu vatanı bölmek isteyen kabul edilemez Leyla hanım bu devletin vatansız saymayin
  Cevapla
 • Ayse 5 yıl önce Şikayet Et
  Gorevinden alınmış
  Cevapla
 • Abdullah 5 yıl önce Şikayet Et
  Muebbed hapis cezasina carptirilsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Araçlar tek tek patlayarak yanıyor! Korkunç anlar kamerada
Son dakika haberi! Yangına karşı tek yürek oldular: Ahmetler düşerse Toroslar düşer