Adanalıların sinek tepkisi!

Adana'da sivrisinek yoğunluğu nedeniyle rahatsızlık yaşayan vatandaşlar, ilaçlama yapılması için Büyükşehir Belediyesi yetkililerine çağrıda bulundu.

Adanalıların sinek tepkisi!
Adanalıların sinek tepkisi!
GİRİŞ 27.05.2020 17:48 GÜNCELLEME 27.05.2020 17:48
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde artan sivrisinek ve karasinek popülasyonu, vatandaşları rahatsız etti. Sıcaklardan bunalan vatandaşlar, üzerine bir de sinek ısırıkları eklenince hayatın çekilmez bir hale dönüştüğünü kaydetti.

Seyhan ilçesindeki Dumlupınar Mahallesi'nde yaşayan ev kadınları, sinek ve haşerelere karşı ilaçlama yapılmadığını belirterek, "Evlerde sinek ilacı kullanıyoruz ancak faydası olmuyor. Ana caddede bir defa ilaçlama yapıldı ancak ara caddelere girilmedi. Çocuklarımız kaşınıyor. Uyuz gibi kaşınıyoruz. Sivrisinekten yatamıyoruz. Havalar çok sıcak. Daha da sıcak olacak. Her yerin ilaçlanması lazım. Sokaklarda lağım da kokuyor. Kaşındıkça kabarıyoruz ancak kolonya dökebiliyoruz" dedi.

SİNEKTEN YATAMIYORUZ

Fırat Çınar ise Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a çağrıda bulunarak, "Sineklerin larva döneminde bu ilaçlamaların yapılması lazım. İlaçlama olmadığı için sivrisinek, karasinek çok fazla. Belediyenin bu hususta daha dikkatli olmasını, daha özverili çalışmasını istiyoruz. Vatandaş olarak hakkımızı istiyoruz. Sinekten, böcekten yatamıyoruz. Bu Adana'nın tüm ilçeleri ve mahalleleri için geçerli. Zeydan Karalar başkanımızdan bu işin üzerine gitmesini, her şeyden önce vatandaşların bu büyük sorununu çözmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR 36
 • hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  iyi oldu size
  Cevapla
 • ferhat s 3 yıl önce Şikayet Et
  oylari verirken akliniz neredeydi ? siz haketdiginizi aliyorsunuz
  Cevapla
 • gresunlu 3 yıl önce Şikayet Et
  oy verirken çalışmayacaklarını düşünemedinizmi , chp ne zaman çalıştı her zaman ya dinimize çattılar ya darbe çığırtkanı oldular
  Cevapla
 • 4670 3 yıl önce Şikayet Et
  Yarin CHP'li zeynelin Hastanesi'ne gidin sıtma olursunuz zira Adana'nın sivri sineği insanı eskiden gerçek sıtma ederdi
  Cevapla
 • Almancı 3 yıl önce Şikayet Et
  Güle oynaya oy verirsiniz yinede! Güya herşey güzel olacaktı ya...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den Lübnan'a saldırı sinyali: Askeri harekata adım adım yaklaşıyoruz
Olay açıklamalar! İşte TFF'de istifaya neden olan maç